Eskişehir merkezli 8 ilde düzenlenen terör operasyonunda MLKP üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Yeşil Sol Parti eski Milletvekili Adayı Muslum Koyun’un yargılanmasına başlandı.  Terör örgütü MLKP’ye yönelik Eskişehir merkezli 8 ilde 30 Nisan’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda, 3’ü YSP’den milletvekili adayı 10 şüpheli gözaltına alınmıştı. 3 Mayıs’ta sulh ceza hakimliğine sevk edilen zanlılardan YSP Eskişehir üçüncü sıra milletvekili adayı Muslum Koyun tutuklanmıştı.


10 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından 10 şüpheli hakkında ayrı iddianame düzenlendi. Hakkında 115 sayfalık iddianame hazırlanan Muslum Koyun için “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.  Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk celsesinde tutuklu sanık Muslum Koyun huzura alındı. Duruşmaya sanık avukatları katıldı. 
 

İlanı gören bir daha bakıyor: Hayrete düştüler İlanı gören bir daha bakıyor: Hayrete düştüler

“TAHLİYEMİ TALEP EDERİM”
Sanık Muslum Koyun duruşmadaki savunmasında suçlamaları reddederek, “Üye olduğumuz hiç bir grup, katıldığımız hiç bir eylem ve etkinlik yasa dışı veya terörle bağlantılı değildir. Dosyada MLKP ile ilişkilendirilebileceğim bir şey yoktur. Tahliyemi ve beraatimi talep ederim” dedi. 
Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 24 Ekim’e erteledi

Abdullah Güçlü