Geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'ne ait ekim ayı güncel indirimli ürünler listesi yayımlandı. Yapılan açıklamada, 18 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında yağ, et, peynir, sucuk, zeytin, çay, temizlik ürünleri ve pirinç gibi temel ihtiyaç ürünlerinde birçok indirim yer alacağı ifade edilmişti. Haberi alan Eskişehirli vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatifi marketlerine gitti. İçeride istedikleri indirimi bulamadıklarını ifade eden vatandaşların bazıları marketten elleri boş çıktı. Bazıları ise fiyatların diğer marketlerle aynı düzeyde olduğunu söyledi.

Muzaffer Otman

Kepçe operatörü işçileri ölümüne kovaladı! Kepçe operatörü işçileri ölümüne kovaladı!

“Evim yakın olduğu için sürekli bu markete geliyorum. Fiyatlarda bugün 15-20 gün öncekinden indirimli bir ürün yok. 5 litrelik zeytinyağı 186.5 lira, 5 kiloluk pirinç 210 – 220 lira. Burada indirim nerede? Patates 14 lira. Fiyatlarda indirim olsa gerçekten, şu sıkıntılı günlerde insanlar faydalanır. Devletin kuruluşu diyoruz. Ben bir indirim falan görmedim. Memnun olan varsa onların bakış açısı farklıdır.”

Sabriye Uluca

“Kesinlikle indirim yok. İndirim sözde. Dışarıyı da gezdim, aynı. Çok pahalı, daha ötesi yok bunun. Burada sadece baktım fiyatı araştırdım. Diğer yerlerle aynı hiçbir farkı yok.”

Tuncer Yüksel

“Pek bir fark göremedim. Alacağım şeylere baktım. Peynir, zeytin, ayçiçekyağı fiyatları aynı. Televizyonda Tarım Kredi Kooperatifleri’nin genel müdürünü dinledim. Yüzde 50 indirim yapacğız dediler ama göremedim maalesef. Ellerimiz bış çıktık, fiyatlar yüksek.”

Muzaffer Tarkan

“Fiyatlar yüzde 50 indirimli diyorlar ama hiçbir yerde yüzde 50 indirim yok. Üstelik aradığın şeyler de yok. Mesela peyniri güzeldi burasının, peynir yok. İndirim yok yani hiçbir şey almadan çıktım. Çayından şekerine kadar her şeye baktım ama uygun bir şey göremedim. Televizyonda söylediler yüzde 50 indirim olacak diye. Burada bırakın yüzde 50’yi yüzde 10 indirim bile yok. Fiyatlar aynı sadece etiketler beyazdan sarıya dönmüş.”

BERİVAN HALİS