Eskişehir'in Çankaya Mahallesi Bademlik mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan Millet Ormanı Projesi kapsamındaki çalışmada ağaçların kesildiği haberi üzerine açıklama yapan İYİ Parti il, ilçe ve başkan adaylarından oluşan bir heyet bölgede incelemelerde bulundu. 

Eskişehirspor'dan Öğretmenler Gününe özel ziyaret Eskişehirspor'dan Öğretmenler Gününe özel ziyaret


"ONLARI BU CİNAYETE ZORLAYANLAR UTANSIN"
Bademlik bölgesinde ağaçların resmen katledildiğini belirten İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil “Bölgedeki çok sayıda çam ağacının kesildiğini öğrendik ve geldiğimizde acı gerçeği gördük. Burada ağaç kesimi değil resmen katliamı yaşanmış. Üstelik bu katliamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Millet Ormanı Projesi kapsamında yapıldığını öğrendik. Bir yandan Millet Ormanı yaptıklarını iddia edip bir yandan da ağaç katliamı yapıyorlar. Üstelik bunu yapan da ağaçlandırmadan sorumlu bölge müdürlüğüdür. Bademlik mevkisi Eskişehir’in akciğeridir. Buradaki ağaçları kesmek demek, şehrin akciğerini sökmek demektir. Hiç kimse ağaç kesip beton döken bu zihniyetin arkasında Orman Bölge Müdürlüğü olduğunu düşünmesin. Onlar kendilerine verilen talimatı yerine getiriyor. Ömrünü Türk Devletinin ormanlarını korumaya adamış bölge müdürlüğü çalışanlarımızın gözyaşları içinde ağaçları kestiğine inanıyoruz. Onları bu cinayete zorlayanlar utansın” diye konuştu.


ŞEHRİ BU ZİHNİYETE TESLİM ETMEYECEĞİZ
Ağaçların kesildiği alanın beton yığını ile kaplandığına dikkat çeken Edizgil “Eskişehir’i gözünü para hırsı bürümüş bu zihniyete asla terk etmeyeceğiz. Odunpazarı’nı hiçbir ahlaki değeri olmayan bu ağaç katillerine teslim etmeyeceğiz. İYİ Parti olarak ağaç kesen, beton döken ve gözünü para kazanma hırsı bürümüş bu zihniyeti kabul etmiyoruz. Eskişehir’i bu zihniyete terk etmemek için bütün halkımızın desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. ALİ NAKİ ERDOĞAN