Eskişehir, motosiklet tutkunları için de âdeta biçilmiş kaftan. 
Bir spor olarak da bakabileceğiniz motosiklet için Eskişehir, cennetten bir parça olarak görülebilir. 
Çatacık ormanının derinliklerinden Frig Vadisi’nin tarihine yapılacak olan bir yolculuk size bütün dertlerinizi unutturabilir. 
Yeni yerler keşfetmek, yeni bir hobiye başlamak, şehir hayatının stresinden ve kaosundan uzaklaşmak istiyorsanız Eskişehir etrafındaki destinasyonlar tam size göre. 
Frig Vadisi, Beşikderesi, Sakarıbaşı, Bozdağlar, Sakarya Vadisi, Musaözü Göleti Eskişehir’in doğal ve doyumsuz manzaralı parkurları olarak görülebilir. Elbette bu parkurlarda motosiklet kullanmak da belli bir deneyim ve olmazsa olmaz güvenlik ekipmanları gerektiriyor. 
Bu rotalara ise biraz daha yakından bakmak gerekirse asfalt parkur sevenler için yaklaşık 70 kilometrelik Muttalip yolu üzerinden Hekimdağ Geçidi, Dağküplü, Mayıslar, Sarıcakaya, Sakarılıca rotası en ideal parkurlardan biridir. 
Eğer şehirden iyice uzaklaşmak ve kendinizi doğaya vermek; yaban hayatının tadını doyasıya çıkarmak isterseniz Türkmen Dağı Yangın Gözetleme Kulesi’ne yapılacak bir yolculuk tam size göre. Rotada Kızılinler, Gökçekısık, Aşağı Kalabak, Yukarı Kalabak’tan geçip Yangın Gözetleme Kulesi’ne ulaşıyorsunuz. Üstelik gözünüzü dört açarsanız geyik, akbaba, tavşan ve sincapların yol boyunca size eşlik ettiğini bile görebilirsiniz.
Bitti mi? Elbette hayır.
Ancak bu başka bir yazımızın konusu olsun. 
Tekrar görüşmek üzere...