Öfke, sevinç mutluluk gibi olaylar karşısında verdiğimiz tepkilerden birisi. Uzmanlara göre Türkiye’de toplumu kutuplaştıran ve öfkeyi arttıran etmenlerin başında siyasi söylemler, ekonomik kriz, işsizlik, baskı ortamı geliyor. Öfkeyi kontrol edebilmek ise kişilerin elinde… Gerektiğinde uzman desteği de alarak öfkeyi yenebiliriz. Peki Eskişehir halkı bu konuda ne düşünüyor? İşte yanıtlar…

TEDAVİ GÖRMELİYİZ

 MERYEM KÖSE: Son zamanlarda iyice öfkeli olmaya başladık. İnsanlar pahalılıktan dolayı iyice öfkeli bir hale geldi bence ülkece tedavi görmemiz gerekiyor. Benim gezdiğim gördüğüm ortamlarda insanlar hep öfkeli bir hale geldi.

HABERLERİ GÖRÜYORUZ

SEVGİ KÜÇÜKARSLAN: Çok öfkeliyiz ve öfkemizi de kontrol edemiyoruz. Televizyonları görüyoruz şiddetin ne kadar arttığını. Kadına şiddet haberlerini görüyoruz sürekli ama kimsenin canı bu kadar ucuz değil.

HERKES ŞİDDETE BAŞVURUYOR

ÖMER AKTAŞ: Öfkeliyiz çünkü ekonomik şartlar insanlarda stres yaratıyor. En ufak şeyde kavga ediyoruz, kimse birbirini anlamaya çalışmıyor. Trafikte bile en ufak tartışmada sopa çıkıyor ortaya. Herkes şiddete başvuruyor.

VATANDAŞ EVDEKİLERE PATLIYOR

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nde Yılmaz Karaca,  güven tazeledi Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nde Yılmaz Karaca, güven tazeledi

SEVDA GÜLERYÜZ: Ekonomik şartlar kötü olunca insanlar ister istemez öfkeleniyor. Evine bir şey alamayan vatandaş ne yapacak? Öfkelenip evdeki kişilere patlıyor. Dışarda birine bakıyoruz, hemen o bakıştan bile farklı bir anlam çıkarılıyor.

EKONOMİ ÖFKEYİ KÖRÜKLÜYOR

MEHMET ŞAHİN: Çok öfkeliyiz. Özellikle siyasi sebepler iyice öfkelendirdi bizi. Tartışmalar üst seviyeye çıktı. Selamlaşmalar unutuldu, merhaba derken bile korkarak yaklaşıyoruz. Ekonomi de öfkeyi körüklüyor.

Muhabir: SAMET KILIÇ