Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Eskişehirspor, sezon öncesi 8. hazırlık maçını yaptı. 8 maçta 2 beraberlik (1 maç yarıda kaldı) alan Siyah Kırmızılılar 3 maçtan galip ayrılırken 3 maçta ise mağlubiyet aldı.

8 maç yapıldı

Şu ana kadar 8 hazırlık maçı yapan Eskişehirspor ilk hazırlık maçında Yozgat Bozokspor ile karşılaşmış, maç 0-0 devam ederken yaşanan olaylar yüzünden yarıda kalmıştı. Siyah Kırmızılı takım bir diğer beraberliğini ise Polatlı Belediyesi maçında yaşadı ve maç 2-2 sona erdi.

Siyah Kırmızılı takım 3 maçta galibiyet sevinci yaşadı. İlk galibiyetini 3-0’lık skorla Kütahya İl Özel İdare’ye karşı alan Eskişehirspor, bir diğer Eskişehir ekibi olan Demirspor’u 1-0 mağlup etmeyi başardı. Kırmızı Şimşekler Bilecikspor ile oynadığı mücadelede ise 2-0’lık galibiyet aldı.

Onlara diş geçiremedik

Es Es 3 maçtan ise mağlubiyetle ayrıldı. Çeşme Belediyespor ile karşılaşan Eskişehirspor kalesinde 2 gol görürken fileleri havalandırmayı başaramadı. Nilüfer Belediyesi’ne 4-1 mağlup olan ekibimiz son olarak geçtiğimiz Pazar günü Görükle İpekspor’u konuk etti ve rakibine 2-1 mağlup oldu.

Lige hazır değiliz

Sezona şampiyonluk parolası ile hazırlanan Es Es’in henüz lige hazır olmadığı görülüyor. Geride kalan 8 hazırlık maçının geneline bakıldığı zaman Eskişehirspor’un henüz tam bir takım olamadığı gözlerden kaçmıyor.

Es Es’in hazırlık maçlarında aldığı skorlar

Eskişehirspor-Yozgat Bozokspor      : 0-0 (YK)

Eskişehirspor-Çeşme Belediye          : 0-2

Eskişehirspor-Kütahya İl Özel İdare : 3-0

TFF 2. Lig: Afyonspor: 2 - Beyoğlu Yeni Çarşıspor: 1 TFF 2. Lig: Afyonspor: 2 - Beyoğlu Yeni Çarşıspor: 1

Eskişehirspor-Demirspor                    : 1-0

Nilüfer Belediye-Eskişehirspor          : 4-1 (Toplamda)

Bilecikspor-Eskişehirspor                   : 0-2

Polatlı Belediyesi-Eskişehirspor        : 2-2

Eskişehirspor-Görükle İpekspor        : 1-2