Geçtiğimiz hafta gazetemizde duyurduğumuz, Anadolu Efsanesi’nn geleceğinin belirleneceği kritik toplantı sona erdi. Üç belediye başkanı Ayşe Ünlüce, Kazım Kurt ve Ahmet Ataç’ın öncülüğünde Büyükdere Mahalles’ndeki bir otelde gerçekleşen toplantıya birçok isim katıldı.

Başkan Kazım Kurt, yaptığı açıklamada toplantının birlik ve beraberlik içerisinde sürdüğünü belirterek katılımcılara teşekkür etti.  Kurt,  "Temel amacımız ve hedefimiz Eskişehirspor'un nasıl kurtulacağıydı. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir toplantı geçirdik. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Olumsuz bir dil kullanılmadı ve kimse kimseyi suçlamadı. Toplantı sonucunda üst kurul kurulmasına karar verildi. Vali ile konuşulacak. Büyük odalarla ziyaret ettikten sonra bir üst lige çıkması ve şirketleşmeyle birlikte düzgün bir işletme olabilmesi için çalışmalar yapılacak" dedi.

Ayrıca, Kazım Kurt  FK konusuna, "FK konusu konuşuldu ama genel olarak kabul görmedi. Rahat olun, öyle bir şey gündemde yok" dedi.

Toplantıya kimler katılacak?

Eskişehirspor’un geleceğinin konuşulacağı, fikir alışverişlerinin olacağı toplantıya çok sayıda isim davet edildi. Yarın 15.00’te Park Dedeman’da yapılacak kritik toplantıya davet edilen bazı isimler şunlar; Vali Hüseyin Aksoy, Spor İl Müdürü Osman Ercan, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Erkan Koca, Aydın Begiter, Erdal Şahbaz, Ulaş Entok, kulübün eski başkanları, rektörler, siyasi parti il başkanları, iş dünyasından isimler…

Katılamayanlar da olacak

Bayram coşkusu yaşanacak Bayram coşkusu yaşanacak

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç’ın yurt dışında olması nedeniyle yarınki toplantıya katılamayacağı öğrenildi. Davet listesinde yer alan bazı isimlerin de il dışında ve yurt dışında olduğunu belirtip kritik toplantıya katılamayacağını bildirdiği gelen haberler arasında.

Kaynak: SPOR SERVİSİ