Kupada rakip Sincan Kupada rakip Sincan

 

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), 130. kuruluş yıldönümü etkinliklerine “Kurtuluş Anısına” bisiklet turuyla başladı. Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümünde düzenlenen bisiklet turunun başlangıcı ETO Başkanı Metin Güler, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Başlangıç öncesinde ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası’nın ülkemizdeki en köklü odalardan biri olduğunu belirterek, odanın bu yıl 130. kuruluş yıldönümünü kutladığını söyledi. ETO’nun 130. kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlik ve faaliyetle kutlayacağını belirten Güler, bu kapsamda sergi, gezi ve etkinlikler gerçekleştirileceğini dile getirdi.

130. yıl için bir dizi etkinlik ve faaliyet planlandı

130. kuruluş yıldönümü etkinliklerine Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen bisiklet turuyla başlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Güler, bisiklet turuna katılanlara teşekkür etti. Güler sözlerine Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlere ve gazilere rahmet dileyerek son verdi.

Bisiklet dernekleri ve üyeler tura katıldı

Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’nden (ETOMÜZE) başlayan, Eskişehir’deki bisiklet dernekleri ve gruplarının yanı sıra ETO üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen bisiklet turu Sümer Park’ta son buldu. “Kurtuluş Anısına” gerçekleştirilen bisiklet turunun bitiminde çekiliş yapılarak etkinliğe katılanlara çeşitli hediyeler takdim edildi.