TRT1’in popüler aile dizisi Gönül Dağı'nda canlandırdığı Selma Öğretmen rolüyle dikkat çeken Melis Sevinç'in hayatı merak konusu oldu. İşte Gönül Dağı Selma Öğretmen kimdir sorusuna detaylı bir yanıt.

Gönül Dağı Selma Öğretmen Kimdir?

Melis Sevinç, İzmir'de 15 Aralık 1999'da doğdu ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 24 yaşındaki genç oyuncu, 171 cm boyunda ve Yay burcudur. Instagram hesabında 100 binden fazla takipçisi bulunan Sevinç'in aile ve sevgilisi hakkında ise bilgi bulunmamaktadır.

Melis Sevinç’in Oyunculuk Kariyeri

2019'da Zalim İstanbul dizisiyle profesyonel oyunculuk kariyerine adım atan Melis Sevinç, 2022'de Hayaller ve Hayatlar dizisinde Lale karakterini canlandırdı. 2023 yılında Sanki Her Şey Biraz Felaket adlı filmde Ayşe karakterini oynayarak sinema deneyimini yaşadı. Gönül Dağı dizisine 72. bölümde katılarak Selma Öğretmen karakteriyle seyirci karşısına çıktı.

Gönül Dağı Dizisindeki Selma Öğretmenin Rolü Nedir?

Selma Öğretmen, Gönül Dağı dizisine 72. bölümde katılan bir fen bilgisi öğretmenidir. Tayini Gedelli'ye çıkan Selma, Gedellili Ciritçi Abdullah'ın kızıdır ve hikayesi gizem doludur. Evlatlık verildiğinden habersiz olan Selma, Gedellili çocuklara öğretmenlik yapmaktadır.

Gönül Dağı Dizisi Konusu Nedir?

Gönül Dağı, bir bozkır köyünde yaşayan, hayalleri büyük ancak imkansızlıklarla karşılaşan 3 kuzenin hikayesini anlatan bir Anadolu masalıdır. Bozkırda geçen dizi, seyircilerden büyük ilgi görmektedir.

Eskişehir'deki örnek projelere hayran kaldılar Eskişehir'deki örnek projelere hayran kaldılar

Melis Sevinç'in rol aldığı diğer yapımlar:

  • Zalim İstanbul (2019) - TV Dizisi
  • Hayaller ve Hayatlar (2022) - TV Dizisi / Lale
  • Sanki Her Şey Biraz Felaket (2023) - Sinema Filmi / Ayşe
  • Gönül Dağı (2023) - TV Dizisi / Selma Öğretmen

Gönül Dağı dizisi, Türkiye'nin Anadolu halkının yaşamlarını ve aşklarını konu alarak büyük beğeni toplamıştır.

Kaynak: Haber Merkezi