Zirvenin yeni sahibi Eskişehirspor Zirvenin yeni sahibi Eskişehirspor

Eskişehirspor Teknik Direktörü İbrahim Baş, ES TV’de yayınlanan 90+3 programına konuştu. Teknik Patron Baş, “Hazırlıklarla ilgi her şey artık geride kaldı. Ligin havasına ve atmosferine futbolcularımızdan taraftarımıza, hatta tüm şehir olarak girmeliyiz. Eskişehirspor gerçekten büyük bir camia… Bu camiayı ayağa kaldırabilecek ve hedefe ulaştırabilecek bütün yapılması gerekenleri hep birlikte omuzlayarak yapmamız gerekiyor. Bizler bunun farkındayız. Artık lig haftasındayız. 26 tane maçımız var. Bu 26 maçımızı da seçmeden içerde ve dışarıda bizi şampiyon yapacak puanları toplamak bizim en büyük görevimiz” şeklinde konuştu.

Dünden daha iyi olabilmek

İbrahim Baş, “Bu hafta da içeride Eskişehir’imizin diğer bir takımıyla sezon başlayacak. İnşallah lige iyi bir sonuçla başlangıç yapar, herkesi bizden beklenenleri gösterebilecek nitelikte bir sonucu ortaya çıkarırız… Eskişehirspor’un 4-5 yıldır arka arkaya düşerek içinde bulunduğumuz lige gelmiş olması hepimizi üzüyor. Buradan herkesin duygularının yıprandığı bir Eskişehirspor’u istenilen bir Eskişehirspor’a getirmek öyle çok kolay bir şey değil… Sezon hazırlığında tam 60 gündür bu takım çalışıyor. 60 gün çalıştığımız ortamın içerisinde her geçen gün tek bir hedefimiz vardı dünden daha iyi olabilmek” ifadelerini kullandı.

Bizim sorumluluğumuz

“Amacımız dünden daha iyi olmak ve lig başladığında ligin sonuna kadar gelişimimizi devam ettirmek” diye Baş, “Eksiğimiz tabi ki var. Bu eksikliklerin üzerine gidip biraz daha istenilen bir takım ortaya çıkarmak bizim sorumluluğumuz zaten… Ama ben takımıma güveniyorum. Lig maçlarıyla birlikte hedef ve puan olduğu zaman ve bir takım kazançlar olduğu zaman takımın istenilen sonuçları alacağından eminim. Kısacası oyuncularıma güveniyorum… Yönetim kurulumuza güveniyorum. Eskişehir halkına ve taraftarına güveniyorum. Çünkü istemek ve arzu etmek en güzeli… Eskişehir’de de bunların hepsi var zaten. Beklentiler çok büyük olduğu için, eleştirilerin olması da gayet normal ve bu eleştirilere de saygı duyuyoruz” dedi.