İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, 14-15 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanan Oktoberfest’in Valilik kararıyla yasaklanmasına ilişkin, “Eskişehir’in yasaklarla anılması bizleri ziyadesiyle üzmekte ve endişelenmektedir” ifadesini kullandı.

Yapay zekayla güçlenen uygulamalar engellilerin hayatını kolaylaştırıyor Yapay zekayla güçlenen uygulamalar engellilerin hayatını kolaylaştırıyor

Ulucan, yazılı açıklamasında, bu hafta sonu kentte yapılması planlanan bir gençlik festivalinin yasaklandığını öğrendiğini belirterek, kamuoyuna açıklanan yasaklama gerekçesinin mantıkla izah edilebilir bir yönü olmadığını gördüklerini kaydetti. “Eskişehir’in yasaklarla anılması bizleri ziyadesiyle üzmekte ve endişelenmektedir.” değerlendirmesinde bulunan Ulucan, şöyle devam etti: “Böylesi yasakçı kararların herhangi bir mazereti olmadığı gibi, alenen vatandaşımızın hayat tarzına müdahale olduğu da ortadadır.  İYİ Parti İl Başkanlığı olarak mantıksız ve vatandaşımızın hürriyetini kısıtlayan mantıksız yasaklamalara dün olduğu gibi bugün de karşı olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.”