ES TV’de yayınlanan Ekstra Gündem programına konuk olan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, yönetim kurulu listelerinin haftaya tamamlanacağını ve teslim edileceğini belirterek, “Yönetimlerimizi oluştururken ilk hassasiyetimiz liyakat. Partimize inanmış ve bizle beraber omuz omuza çalışacak arkadaşlarımızla oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, ES TV’de yayınlanan Ekstra Gündem programında Gazeteciler Tarkan Demir ve Berivan Halis’in sorularını yanıtladı. Yönetim kurulu listelerinin haftaya tamamlanacağını söyleyen Ulucan, “Biz Genel Merkez ile yaptığımız istişarelerde seçimlerde daha güçlü, deneyimli ve mental yorgunluğunu atmış bir kadroyla gidebilmek adına atama tavsiyesinde bulunduğumuzda Genel Merkez uygun gördü ve değişikliğe gidildi. Yerel seçimlerde partimizi nasıl daha iyiye taşıyabiliriz, hangi yöneticilerle gidebiliriz şeklinde istişarelerde bulunduk. Önümüzdeki hafta da yönetim listemizi teslim edeceğiz. İYİ Parti üzerinden siyaset şekilleniyor ve belirleniyor. Saha çalışmalarımız devam ediyor. Yoğun bir şekilde ev toplantılarımız devam ediyor. Dönüşleri gördükçe içimizdeki kazanabilme inancı güçleniyor. İl yönetiminde olmayan arkadaşlarımızın bir kısmı ilçelerde daha verimli olabilecekleri için orada olacaklar. Görev almayan arkadaşlarımız da partinin bir neferi olarak devam edecektir. Merkez 2 ilçemizde çalışmalarımız daha yoğun olacak ama diğer 12 ilçemizi de uzakta görmeden çalışmalarımızı yapacağız. Yönetimlerimizi oluştururken ilk önceki hassasiyetimiz liyakat, partimize inanmışlık ve bizle beraber omuz omuza çalışacak arkadaşlarımızla oluşturmaya çalışıyoruz.  Biz sahada İYİ Parti’yi anlatmaya çalışacağız. Ben yürekten inanıyorum. Eskişehir’de İYİ Parti çok farklı sonuçlar getirecektir” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Ulucan:

BİZDEN İTAAT BEKLİYORLAR

Tepebaşı adaylarının ilerleyen süreçte açıklanacağını ifade eden Ulucan, “CHP bizimle ittifak yapmak yerine bizden itaat bekliyorlar. Biz o fedakarlığı yaptık ve o fedakarlıklar nedeniyle büyükşehirleri kazandılar. Genel Başkanımız Melih Aydın’ın Eskişehir’de tanınırlığının yüksek olduğunu ve vizyonuyla misyonuyla Eskişehir’in hak ettiği değeri taşıyabileceğini düşünüyorum dedi ve ismini açıkladı. Tepebaşı’nda daha diğer partilerin aday adayları bile açıklanmadı ki biz Tepebaşı adayımızı açıklayalım. Alpu ilçemizde 4, Çifteler’de 2 aday adayımız var. Diğer ilçelerde de birçok aday adayımız var” dedi.

İSTİŞARE İÇİNDEYİZ

Çalışmalarını İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu ile beraber yürüttüklerini belirten Ulucan, “Nebi Bey çalışkan, Eskişehir’i tanıyan ve Eskişehir’in evladı bir vekilimizdir. Kamuoyunda bazı sözler farklı anlaşılıyor, farklı tarafa çekiliyor. Biz vekilimizle sürekli istişare içindeyiz. Biriz bütünüz” diye konuştu.

KIRSALI GÜÇLENDİRMELİYİZ

Eskişehir’in sorunlarından bahseden Ulucan, “Birinci sorunumuz trafik. Şu an bakıldığında iktidar belediyeye, belediye iktidara atıyor. Ciddi manada konut sorunumuz var. Biz kırsal ilçelerimizi güçlendirmediğimiz sürece Eskişehir’i güçlendiremeyiz. Kuzey çevreyolu uzun zamandır beklenen bir proje. Büyükşehir adayımızla bu projeleri yakından inceliyoruz ve yakında açıklayacağız” dedi. Valilik tarafından festivallere yönelik yasak kararını eleştiren Ulucan, “Biz üniversite şehri olarak anılıyoruz. Biz devlet olarak bunun tedbirini almalıyız. Eğlence hayatına, faaliyetlere kısıt getirilemez. O zaman her şeye engel koyalım. Engel yerine zararları anlatmak, bilinçlendirmek gerekli. Şehrimizin adını yasaklar noktasına getirilmemesi lazım” şeklinde konuştu.

Ruhsatsız kiraya dev ceza: Şartlar değişti! Ruhsatsız kiraya dev ceza: Şartlar değişti!

BERABERLİK OLUŞMALI

Eskişehir’in milletvekillerinin beraber çalışmaları gerektiğini dile getiren Ulucan, “Biz seçildikten sonra meselemiz Eskişehir, gelin beraber çalışalım diyor bizim milletvekilimiz. 6 vekil bir arada oturup şehre ne katabiliriz diye sorsunlar. Şehri ön plana çıkarsınlar. Şehrimiz için çalışsınlar. Mevcut belediye başkanlarımız, oda başkanlarımız beraber oturup konuşmalı. Biz Eskişehir’de başarılı olmak istiyorsak beraberlik oluşturmalıyız. İlerleyen zamanlarda bunu başarırız umarım” ifadelerini kullandı. İYİ Parti olarak hedeflerinin 2 bin üyeye ulaşmak olduğunun altını çizen Ulucan, “Bir arkadaşımız çıktı parti 700 üye kaybetti dedi. Bu katiyen doğru değil. Hatta şu an üye sayısında artış var. Gel gitler oldu evet. Bizim kasım ayının sonuna kadar hedefimiz 2 bin üye. Ben günlük olarak bakıyorum üye sayımıza 73-74 üye kazandık bu süreçte. Vatandaşı bize teveccühü, ilgisi çok büyük bize” dedi

HABER MERKEZİ