Yeni yönetim ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyleyen Ulucan, “Güzel bir ekip ruhuyla arkadaşlarımızla beraber Yönetim Kurulu üyelerimizi oluşturmak adına biraz daha ince eleyip, sık dokuyup partimizde nefer mücadelesi verebilecek, sahada bizleri temsil edecek arkadaşlarımızla görüşmelerimiz neticesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde inşallah bu süreci tamamlamış olup Yönetim Kurulu üyelerimizi Genel Merkezimize bildireceğiz” dedi.

MELİH AYDIN’A TEVECCÜH BÜYÜK

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in açıkladığı adaylar üzerine konuşan Ulucan, “Sayın Emine Edizgil’in Genel Merkezimizden gelen genelge üzerine 1 Ekim’e kadar görevini sonlandırması gerekiyordu. Sayın Genel Başkanımızla beraber yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Odunpazarı adaylığı netleşti. Devam eden süreçte de kamuoyundaki Genel Merkezimin yapmış olduğu taban yoklamasında Eskişehir’de genç, dinamizme ve değişime çok büyük bir teveccüh görüldüğünden dolayı Sayın Melih Aydın Bey’e tabandan gelen ilgi, alaka teveccüh ve genel seçimden sonraki çalışmalarda yapılan kamuoyu yoklamalarında isminin öne çıkması münasebetiyle, Genel Başkanımızın bu göreve beni layık görmesi gençliğe verdiği değeri ortaya koyuyor. Genel Başkanımız her zaman söyledi: Gençlik ve dinamizmle birtakım bir şeyler oldu noktasında Melih Aydın Bey’i tercih etti” ifadelerini kullandı.

TEPEBAŞI’NA 3-4 ADAY VAR

Tepebaşı için henüz öne çıkmış bir isim olmadığını kaydeden Ulucan, “Tepebaşı’nda ön plana çıkmış bir isim yoktu. Bizim 12 tane de kırsal ilçemiz var ve diğer ilçelerimizde de aday adaylarımız mevcut. Alpu’da 4-5 tane, Mihalıççık’ta 3 tane, İnönü’de 2 tane aday adayımız var. Tepebaşı’nda şu an aday olmayı düşünen partimizin 3-4 tane değerli ismi var. Bunların üzerine sayın Milletvekilimiz, il ve ilçe teşkilatlarımız hem kamuoyu araştırması yapıyoruz. Tepebaşı’yla birlikte 12 ilçemizde Genel Başkanımızın söylemi üzerine hür ve müstakil olarak ve Türkiye’deki bu sıkışmış kutuplaşmayı kaldıracak, bir tarafta CHP, bir tarafta AKP’nin arasındaki kutuplaşmayı ayıracak noktada adayımızı çıkararak, milletimize ne olduğumuzu anlatacağız. Milletimizin kafası karışmasın, başka şeyler düşünmesinler. 14 ilçemiz artı Büyükşehirle adayımızla birlikte sahada İYİ Parti’nin var olduğunu ortaya koyacağız” şeklinde konuştu. Adaylık kriterlerine değinen Ulucan, “Belediye hizmet işidir. Aday kriteri noktasında, ülkenin gelmiş olduğu durum belli. Ben, bencillikten ziyade biz diyebilen, ilçesine bağlı, ilçesindeki sorunları bilen, halkın içinde dokunmuş, milletin teveccüh gösterdiği isimler üzerinden, her şeyden cesur, iyi, hakkaniyetli bir adayla yol yürüyeceğimizi şimdiden söyleyebiliriz” dedi.

1-0 ÖNDE BAŞLADIK

Seçim çalışmalarına başladıklarını söyleyen Ulucan, “Adaylarımız ve aday adaylarımız saha çalışmalarına yavaş yavaş başladılar. Odunpazarı Belediye Başkan Adayımız Emine Edizgil’le beraberdik. Çok güzel bir durum var, millet bize evlerini açıyor. Adayımızın kadın olması nedeniyle de şu an ev toplantılarına randevu ayarlamaya yetişemiyoruz. Diğer siyasi partilerden de net bir adayını açıklamış kimse yok. Biz, onlardan 1-0 önde başladığımızı düşünüyorum. Diğer siyasi partiler de kongre sürecinde. İnşallah onlar da sağlıklı bir şekilde kongrelerini tamamlayıp demokrasi şölenlerini gerçekleştirir. Bizim aldığımız yolun arkasında seçimlere hazırlanırlar diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

"YILMAZ HOCA BİZLERE BÜYÜKLÜK YAPMALI"

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in artık yorulduğunu ve gençlere abilik yapması gerektiğini söyleyen Ulucan, “Yılmaz Hocam bizim şehrimizin olduğu gibi Türkiye’mizde de bizi temsil eden çok değerli bir hocamız. 25 yıldır belediye başkanlığımızı yapıyor. Şehri bir noktadan bir noktaya doğru taşıdı. Son 2 dönemden beri, özellikle de 2014 yılındaki Büyükşehir Yasası değişimiyle birlikte kırsal ilçelerin de mahalle statüsüne döndükten sonra bazı noktalarda verimliliği kalmadı. Bizim en çok gördüğümüz nokta şu: Yılmaz Hocam özellikle son 2 yılda çoğu programlara kendi katılmıyor. Vekaleten birini göndermiyor. Biz de gittiğimizde bunları görüyoruz. Bu duruma baktığımızda Yılmaz Hocamın artık yorulduğunu, bizlere büyüklük yapması gerektiğini söylüyoruz. Bazı sohbetlerimizde Yılmaz Hocam hep şundan bahsediyordu: Yerime genç, dinamik, atılgan, çalışkan, biri gelmedi ki ben bırakayım. Biz bunu daha önce Melih Bey’le de Yılmaz Hocama söylemiştik, ‘Artık geliyoruz’ diye. Yılmaz Hocamın bilgi birikimini ve tecrübeleri aktararak Eskişehir’e hizmet etmesi, bizim sahadaki gençliğimiz, dinamizmimiz, mücadelemizle birlikte yürütelim diye düşünüyoruz. Yılmaz Hocama da yaptığı görevler için çok çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

SOKAKTAKİ İNSANLAR DEĞİŞİM DİYOR

Melih Aydın’ın gençliğinin bir avantaj olacağını vurgulayan Ulucan, “Sahaya indiğimizde millet zaten söylüyor. Artık gençler gelsin çünkü ülke son ikili bir siyasete sıkıştı. Aynı yüzler, aynı yapılar, aynı noktalar… Belirli bir süre sonra da metal yorgunluğu oluşuyor. Bugün baktığımızda Metaverse dediğimiz bir yapı var. Ben bile 40 yaşımda bazı noktalarda çok çok geri kalıyorum. Sosyal medya veya teknolojik açıdan benim birçok bilmediğim noktalarda 12 yaşındaki kızım bana bilgi veriyor. Değişen dijital dünyada artık gençlikle beraber değişimi sağlayıp şehrimizi daha farklı noktalara taşımamız gerekiyor. Sokaktaki insanlar da değişim diyor zaten” dedi.

BİZ MİLLETE KENDİMİZİ ANLATAMADIK

İYİ Parti’nin kurulduktan sonra Türkiye’deki muhalefetin yapısını değiştirdiğini belirten Ulucan, “Mevcut sistemin getirdiği gibi ittifaklar ortaya konuldu. Biz bir mücadele ruhuyla kurulduk. Hiçbir şekilde mücadele etmeyen 10-15 milletvekilini perde arkası pazarlıklarla, milletin sesi dinlenmeden, üst düzey siyasi yöneticilerin yapmış olduğu pazarlıklarla, milletin istemediği bir yapıya doğru evrildi. Bu noktada elimizden gelen fedakarlığı sonuna kadar kullandık. Biz Türkiye’yi kazanabiliriz umuduylaydık. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin ve birçok şehri biz İYİ Parti’den aday çıkarmayarak CHP’nin adayına destek verdik. İnsanlar dedi ki biz mevcut iktidara karşı kazanabilme şansımız var. Biz tabandan gelen bir hareketiz. Genel Başkanımız bir çağrıda bulundu. Millet sizi istiyor, milletin sesi olmaya kulak verin. Maalesef Sayın Kılıçdaroğlu tekrar kongreleri var nasıl koltukta kalmaya çalışıyor ben görüyorum. Bu noktada o günde Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmak yerine. Bizim Genel Başkanımız ben aday değilim ben hizmet etmek istiyorum dedi. Keşke o gün Genel Başkanımız gibi Sayın Kılıçdaroğlu düşünmüş olsaydı biz o tabloya gitmiyorduk. Diğer 4 siyasi parti de vardı ve oy oranları yüzde 0,02 olan bir partinin başkanıyla konuşuyor. CHP’liler gelip İYİ Partililere laf söylüyor. Arkadaşlar biz memleketi kaybediyoruz. Bugün şunu diyoruz, yanılmış olabiliriz fakat biz bu çağrıda bulunduk. Biz millete niyetimizi halis bir şekilde anlatacağız. Ben Genel Başkan’ın 2016 yılından beri yanına yürüyen bir kardeşi olarak her dediğinin arkasındayız. Millet bizi ya anlamadı ya da biz kendimizi anlatamadık. Biz Türkiye’yi 5 yıl kaybettik. Umarım yerel seçimler süreciyle toparlayıp 2028 yılında süreci daha rahat bir şekilde tamamlarız” diye konuştu.

AKŞAMA KADAR OTURUYORLARDI

İYİ Parti Eskişehir’de Odunpazarı İlçe eski Başkanı Zafer Tuna ve Tepebaşı İlçe eski Başkanı Nusret Kabasakal’ın “Biz görevden alındığımızı basından duyduk” ifadelerini değerlendiren Ulucan, “Mevcut eski başkanlarımıza ben çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bilirsiniz ki bizler bir kurumuz. Kurumlarda bir görev dağılımı tebliğ edilmeden yeni bir atama yapılmaz. Akla emsale aykırı bir şey. Arkadaşlarımız gelirken istek ve şevk durumlarını keşke giderken erdemleriyle göstermiş olsalardı. Örnek verecek olursam görevden el çektirilen ilçe başkanlardan biri yok 700 istifa gibi polemik ve yalanlarla kendini ön plana koymaya ya da farklı bir yapı tutmaya çalıştı. Partimizde bulut sistemimiz var. Bizden günlük üyeler, istifalar gibi belgeler var. 20-27’li rakamlar var bu da memuriyet, iş durumundan ya da mevcut ilçe başkanlarımızın yanına geldiğinde Ahmetçi Mehmetçi olmayın. Şahsi kahvesinde beraber okey oynadığı oyun oynadığı arkadaşları vardır onlarla gelmiştir onlarla gitmiştir. Daha önceki başkanlarımızla da bunu yaşadık. Burada inanmış Türk Milleti’ne hizmet edebilecek yeri geldiğinde kendi konforundan vazgeçebilecek. Saat 5’e kadar parti binasında oturup ilçe başkanı gibi görünüyorlardı. Biz artık teşkilatçılık nasıl yapılıyor, il başkanlığı teşkilatı nasıl yapılıyor bunu göstereceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

HEDEF 2 BİN 500 YENİ ÜYE

AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti

İYİ Parti Eskişehir’in üye sayısında bir azalma olmadığını belirten Ulucan, “Azalma artış söz konusu değil. Şu an mevcudu koruyor. Hatta dün itibariyle 60-65 yeni üye durumumuz oldu. Odunpazarı İlçe Başkanımız Gürol Yer ve Tepebaşı ilçe Başkanımız Görkem Yıldırım ile birlikte yaptığımız istişarelerle biz ekim ayına yeni girdik. Kasım ayının sonuna kadar 2 bin 500 yeni üye hedefimiz var. Daha tam yönetimimizi oluşturmadığımız için sahaya inemiyoruz. Ama aldığımız telefonlar, teveccühler bizim ne kadar doğru işler yaptığımızı ortaya koyuyor” dedi.

M. ANIL AKSOY