Rakipleri bekleyeceğiz

Eskişehirspor, 31’inci haftada zirvede yer alan Yeni Mersin’i 2-1 mağlup ederek ligde kalma ümitlerini sürdürmüştü. Son 3 maç öncesi ateş hattının hemen üzerindeki Edirnespor ile fark 5 puan... Belediye Kütahyaspor karşılaşması bu nedenle büyük önem taşıyordu fakat Es Es, bir kez daha final niteliğindeki maçta zor dirense de sonunu getiremedi. Kütahya deplasmanında 1-0 mağlup olan Siyah Kırmızılı takım, amatör lige büyük bir adım attı. Yarın Eskişehirspor kazansa dahi Edirnespor, Ağrı deplasmanından 1 puan çıkarırsa Şimşekler düşecek.

Parklarda spor  keyfi bir başka Parklarda spor keyfi bir başka

Bu senaryo bize yarar

Kırmızı Şimşekler’in ligde kalması için son 2 maçından da sahadan galibiyet ile ayrılması gerekiyor. Öte yandan Siyah Kırmızılılara sadece bu maçları kazanmak da yetmeyecek. Edirnespor’un son 2 maçta kaybetmesi lazım. Yomraspor’un ise son 2 maçtan en fazla 1 puan alması gerekiyor. Bu senaryoda Eskişehirspor ligde kalabilecek.

İlk maç berabere

Eskişehirspor ile Elazığspor, ligin ilk devresinde Elazığ’da mücadele etti. 16’ncı hafta karşılaşmasında karşılıklı goller vardı. Elazığspor 6’ncı dakikada Mesut Saray’ın golüyle tabelayı 1-0 yaptı. Eskişehirspor’un bu gole cevabı erken oldu. Dakika 13’te Arda Okumuş skora eşitliği getirdi. İlk devrenin sonlarında 43’üncü dakikada Cihangir Çağlayan Es Es’i 2-1 öne geçirdi. İkinci devre takım ne yazık ki üstünlüğünü koruyamadı. 57’de Mesut Saray skoru 2-2’ye getirdi ve maç bu şekilde sona erdi.