Motosiklet sürücüleri, trafikte uzun yıllardır yer almalarına rağmen halen otomobil, kamyon ya da otobüs gibi araçların şoförleri yüzünden zarar görebiliyorlar.
Motosikleti araç yerine koymayan sürücüler sebebiyle yaşanan sıkıntılar; kimi zaman ufak bir sıyrıkla, kimi zaman fiziksel hasarla, kimi zaman da ölümle sonuçlanıyor.
Motor sürerken kaza ve benzeri istenmeyen durumların önüne geçmek için cezalar ile önlemler alınmaya çalışılsa da, bu noktada motosiklet sürücülerinin de dikkat etmeleri gereken hususlar var.
Biz de bu yazımızda güvenli sürüş için nelerin önemli olduğuna dair detayları derledik.

Trafiğe Çıkmadan Lastik ve Fren Kontrolünü Yapın
Kolay Görünebilecek Şekilde Giyinmeye Özen Gösterin
Öfkeli, Heyecanlı ya da Gergin Anlarda Sakinleşmeyi Bekleyin
Aynaların ve Sürüş Mesafesinin Kontrolünü Elden Bırakmayın
İki Freni de Efektif Bir Şekilde Kullanmayı Öğrenin
Ekipmanlarımızı Eskisiksiz Bir Şekilde Giyelim
Kaskımızı eldivenimizi mutlaka giyelim.
Tam da bu noktada bugün gözüme çarpan bir haberi sizlerle paylaşmak isterim. 222 Eskişehir Motosiklet Derneği, bir gelenek halinde getirdiği kapalı alanlarda motosiklet hakimiyeti ve pro1 ileri sürüş eğitimlerine devam ediyor.
Dernek, üyelerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan aldığı resmi izinlerle Atatürk Stadyumu'nun kapalı otoparkında motosiklet hakimiyeti ve pro1 ileri sürüş eğitimleri vermeye başladı.
Kış sezonunda da yapılan teorik dersler, tur hazırlıklarıyla birlikte yeniden yapılıyor. Eğitimlerde tüm önlemleri de özenle alıyor ve ekipmanı eksik olan varsa kesinlikle eğitime dahil etmiyorlar.
Tam da bu noktada, bu işe gönül verenler ve yeni başlamak isteyenler için pekala güzel bir aktivite olabilir.
Görüşmek üzere…