Normal süre eşitlikle bitti

Dün akşam DSİ Bentspor ile Odunpazarıspor karşı karşıya geldi. Abdurrahman Temel Sahası’nda oynanan mücadelenin normal süresi 1-1 eşitlikle biterken maça Odunpazarı’nın kaçırdığı pozisyonlar damga vurdu. Eşitlikten dolayı penaltılara geçildi. Penaltı atışları sonucunda kazanan taraf 9-10’luk skorla Odunpazarıspor oldu. Kupaya kavuşan Odunpazarı ilimizi Türkiye Şampiyonası gruplarında temsil edecek.

Anadolu Üniversitesi evine mağlup döndü Anadolu Üniversitesi evine mağlup döndü

Tepkiler büyük oldu

Öte yandan karşılaşmaya maç sonunda çıkan olaylar damga vurdu. Penaltı atışları sırasında DSİ Bentspor kalecisi iki kez penaltı kurtardı ancak maçın hakemi kalecinin ayağının çizgide olmamasından dolayı penaltı atışlarını tekrar ettirdi. Odunpazarıspor’un mutlu sona ulaşmasının ardından saha karıştı. DSİ Antrenörü Metin Aldemir, yöneticilerden Turgay Yarar, DSİ 3. Bölge Müdürü Kağan Şan ve DSİ taraftarı hakeme büyük tepki gösterdi.

Sahadan çıkamadılar

Özellikle Yönetici Turgay Yarar’ın hakemlere tepkisi büyük oldu. Sahaya giren emniyet güçleri ortamı sakinleştirmeye çalışsa da taraftarlar dağılmadığı için hakemler yarım saat kadar sahadan çıkamadı. Abdurrahman Temel Sahası’nın tribünlerinin boşaltılmasının ardından hakemler, hakem odasına gitse de saha dışında bekleyen kalabalık yüzünden bir müddet de odada beklediler. Maçın hakemlerinin Yarar’dan şikayetçi olacağı öğrenildi.

2-3

3-3

5

Kaynak: HABER MERKEZİ