Yöneticiler amatör olmamalı

Eskişehirspor’un amatöre düşmesinin ardından sert açıklamalar yapan Odunpazarı Başkanı Kazım Kurt, “Bu durum Eskişehir için yüz karasıdır. 1 milyonluk bir kentte ve futbolun beşiği sayılan bir kentte artık profesyonel takımımızın olmaması, amatör kümeye kadar düşüyor olması utanç vericidir. Bunu hiç kıvırmadan söylemek lazım çünkü ben futbolu ve sporu seven bir taraftar olarak Beşiktaş’ın, Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin rakibi olmak istiyorum. Adını duymadığımız ilçelerin takımlarıyla oynamak beni rahatsız ediyor. Fakat birçok insanı rahatsız etmedi. Ben söyleyince kızıyorlar ama birçok insan bu kulübün ekmeğini yedi. Kulüp ve oyuncular profesyonel olabilir ama yöneticiler amatör olmalı” dedi.

İşler tersine dönmüş

Takımın göz göre göre düştüğünü belirten Başkan Kurt” İşler tersine dönmüş o nedenle takım göz göre göre küme düştü. Şimdi bekliyoruz TFF bir karar çıkartsın da ligden düşme kalksın. Ne olacak kalkarsa? Daha önce de olmuştu düşmüştük kaldık. Şimdi mesele işin partizanlaşmasıdır. Bunu ben ısrarla söylediğim zaman sen de partizanlık yapıyorsun dediler. Ben hiçbir zaman Eskişehirspor üzerinden partizanlık yapmadım. Ama maalesef Eskişehirspor’a particilik girdi ve Eskişehirspor bu noktaya geldi. Daha önce anlattım mı bilmiyorum, bizim bir Niyazi Önal rahmetli avukat abimiz vardı. Eskişehirspor kurucusu ve divan kurulu başkanı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanı olduğu zaman oradaki görevinden istifa etti. İşte o zaman Eskişehirspor şampiyon oldu” ifadelerini kullandı.

Dünya Bisiklet Günü kutlanacak Dünya Bisiklet Günü kutlanacak

Doğru yatırım değildir

Eskişehirspor’a siyaset karıştırılmaması gerektiğinin altını çizen Kurt, “Dolayısıyla böyle bakmazsanız sonuç bu olur. Israrla seçim zamanı da çok fazla spekülasyonunu yaptım 30 bin kişilik stadyum… Şimdi ne yapacaksınız 30 bin kişilik stadyumu? Israrla dedik ki boş yatırımlar yapmayın, para harcamak doğru yatırım değildir. Geldiniz parayı harcadınız para sizin değil benim değil ama Eskişehir’in parası, milli servet, Türkiye’nin parası yazık. Bu saatten sonra Eskişehirspor amatör kümede işine devam eder. Eğer profesyonel maç izlemek istiyorsanız Anadolu Üniversitesi’ne sahip çıkacağız. Onlar 3. Lig’de oynayacaklar bizde gidip onları alkışlayacağız” şeklinde konuştu.

Particilik girince  (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ