İzmir'de 3,7 büyüklüğünde deprem İzmir'de 3,7 büyüklüğünde deprem

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı saha ziyaretlerini sürdürüyor. 
İl Başkanı Süleyman Reyhan, milletvekilleri Fatih Dönmez ve Ayşen Gürcan liderliğinde teşkilat mensupları gruplar halinde mahalleleri dolaşarak vatandaşlarla bir araya geliyor. Bu kapsamda şu ana kadar 10 ilçe ve 300’e yakın mahalle ziyaret edildi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığından yapılan açıklamada, "İlçelerde vatandaşlar, mahalle muhtarları, esnaf ve sivil toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelen AK Partililer, kendilerine iletilen sorun ve talepleri tek tek kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan birçok talep ve sorun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönettiği İl Başkanları Toplantısında dile getiriliyor. Saha ziyaretleri için sabah saatlerinde Eskişehir’den yola çıkan gruplar, önceden belirlenen ilçelerde teşkilat ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduktan sonra mahalle gezilerine başlıyor. 
Mahallelere ilişkin genel bilgiler muhtarlardan alındıktan sonra yurttaşlardan öneri ve eleştirileri dinleniliyor" denildi.

'VATANDAŞLARIMIZI ZİYARET ETMEK YEGANE GÖREVİMİZ'

İl Başkanı Süleyman Reyhan, sürdürdükleri saha ziyaretlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Vatandaşların takdirleri bizler için ne kadar değerliyse tenkitleri de o kadar değerlidir” sözlerini anımsatarak sözlerine başlayan Reyhan, Eskişehir’in en ücra mahallesine kadar gittiklerini ifade etti. 
AK Parti olarak insan merkezli bir siyaset yürüttüklerine dikkati çeken Reyhan, “Biz millete hesap sormak için değil, varsa milletin bir sorusu ve hesabı cevap olmak için siyaset yapıyoruz. Bu nedenle her bir vatandaşımızı ziyaret etmek kapısını çalmak bizim için yegane görevdir. Biz sadece bu saha ziyaretleri programlarımızla değil 22 yıldır milletimizle biriz beraberiz. Biz mahallerde bize çıkan oy oranları bakmak yerine mahallede var olan eksikliklere, sorunlara bakıp gidiyoruz. Milletimize yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın hesabını veriyoruz” dedi.

EMEKLİ VE ÇİFTÇİLERİN SORUNLARI İÇİN GÖRÜŞÜLDÜ

Reyhan, çiftçilerin TMO’dan randevu alamamaları ve emeklilerin maaşlarına zam yapılmasının öne çıkan gündemler olduğunu belirtti. 
Bu sorunların 62’nci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında dile getirdiklerini ifade eden Reyhan, bu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşlarına yıl sonuna kadar düzenleme yapılacağına dair sözlerini aktardı. 
Reyhan ayrıca, çiftçilerin ürettiği mahsullerin de TMO tarafından alınması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini dile getirdi.

'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMETTE SINIFTA KALDI'

CHP'nin hizmet alanlarında sınıfta kaldığına işaret eden Reyhan, şöyle devam etti: 
“Biz milletimizin sorunlarını çözmek adına çabalarken maalesef Eskişehir Büyükşehir Belediyesi görev ve sorumluluğunda olan yolları, altyapıları, ilaçlamaları gibi birçok birinci kademe hizmet alanlarında sınıfta kalıyor. Kentte yap boz mantığı ile seçim boyaması ve heykellere yatırım yapan Büyükşehir Belediye Başkanını gittiğimiz mahallere gitmesini teklif ediyoruz. Bizler AK Parti olarak eser ve hizmet için 22 yıldır çalışıyoruz. CHP zihniyeti ise halen tozla kaplı yolları yapmaktan ve su sorunlarını çözmekten aciz kalıyor. Hal böyleyken biz Eskişehir’i AK Belediyecilik anlayışı ile tanıştırmak için gece gündüz, sıcak soğuk demeden mücadele edeceğiz."