AKM’de ‘Taht Oyunları’ kahkahaya boğdu AKM’de ‘Taht Oyunları’ kahkahaya boğdu

Selin Ortaçlı Gökbakar: Şahan Gökbakar’ın Eşi ve Başarılı Oyuncu

Şahan Gökbakar, Türkiye’nin en sevilen komedyenlerinden biri. Recep İvedik serisiyle milyonları güldüren Gökbakar, aynı zamanda başarılı bir yapımcı ve yönetmen. Peki, Şahan Gökbakar’ın hayat arkadaşı Selin Ortaçlı Gökbakar kimdir? Selin Ortaçlı Gökbakar, hem oyuncu hem de tasarımcı olarak tanınıyor. İşte Selin Ortaçlı Gökbakar’ın hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler…

Selin Ortaçlı Gökbakar’ın Doğum Tarihi ve Eğitimi

Selin Ortaçlı Gökbakar, 24 Aralık 1986’da İstanbul’da doğdu. Asıl adı Ayla Selin Ortaçlı’dır. Ortaokul ve lise eğitimini İtalyan Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümü’nü bitirdi. Çocukluğundan beri tasarım yapmaya ilgi duyan Selin Ortaçlı Gökbakar, ilkokulda “Hayalimdeki Giysi” adlı yarışmada birincilik kazandı. 2006 yılında Fashion Tv’nin düzenlediği “Gelecek Vadeden En İyi Kadın Model” yarışmasında da ödül aldı.

Selin Ortaçlı Gökbakar’ın Oyunculuk Kariyeri

Selin Ortaçlı Gökbakar, 2009 yılında kendi markasını kurdu. 2010 yılında ise Şahika Tekand’dan oyunculuk dersleri almaya başladı. Oyunculuk kariyerine Doktorlar dizisiyle adım atan Selin Ortaçlı Gökbakar, daha sonra Araf Zamanı, Kara Para Aşk ve Kalp Hırsızı gibi dizilerde rol aldı. Selin Ortaçlı Gökbakar, aynı zamanda eşi Şahan Gökbakar’ın yönettiği Recep İvedik 5 ve Recep İvedik 6 filmlerinde de kısa süreliğine göründü.

Kaynak: HABER MERKEZİ