Tepebaşı Belediyesi’nin imar müdürlüğünde görevli bir çalışanı hakkında vatandaşlardan gelen "rüşvet aldığı" yönündeki şikayetler üzerine geçen yıl Cumhuriyet savcılığına yaptığı suç duyurusuyla başlayan soruşturmada önemli bir aşamaya gelindi. Tepebaşı Belediyesi İmar Müdürlüğü yapı kontrol kısmında görevli A.A'nın bazı vatandaşlardan imarla ilgili sorunları çözme vaadiyle rüşvet aldığı yönünde şikayet ve ihbarlar alan belediye yetkilileri, durumu Başkan Ahmet Ataç'a bildirdi.
Ataç'ın talimatıyla, olayın soruşturulması ve gerçeğin ortaya çıkartılması için 26 Ekim 2022 tarihinde Eskişehir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.
İmar Müdürlüğü yapı kontrol kısmından başka bir bölüme görevlendirilen A.A. hakkında yapılan soruşturma kapsamında, bazı vatandaşların ifadelerine de başvurulduğu öğrenildi. Yasal sürecin devam ettiği bildirildi. 

MİLLETİN MECLİSİ MİLLETİN OLACAK MİLLETİN MECLİSİ MİLLETİN OLACAK


Öte yandan Tepebaşı Belediyesinden önceki gün yapılan açıklamada, "Belediyemiz, gelen ihbar ve şikayetler doğrultusunda 26.10.2022 tarihinde bir personel hakkında Eskişehir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Konu ile ilgili yasal süreç başlatılmış olup, emniyet ve yargı makamlarındaki süreci takip etmekteyiz. Sosyal medyada yer alan yanlış iddialara itibar etmeyiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadesine yer verildi.

Abdullah Güçlü