Saadet Partisi İl Başkanlığı binasında düzenlenen haftalık değerlendirme toplantısında partinin Tepebaşı İlçe Tanıtma Başkanı Sercan Gözegir konuştu. Açıklamasına İsrail ve Filistin arasındaki çatışmayı değinerek başlayan Gözegir, Filistin’in yanında olduklarını ve Aksa Tufanı operasyonunun halkın kendini savunma hakkı kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

“GERÇEK ORTADA”

Ekonomik bunalımın sürdüğünü ve vatandaşın geçim sorununun derinleştiğini belirten Gözegir, “Dar gelirli vatandaşlarımız her geçen gün derinleşen ve ağır yaralar açan ekonomik krizle mücadele etmeye devam ediyor. Temel ihtiyaç gıdaları, akaryakıt, harçlara gelen zamlar yetmez gibi vergilere zam üstüne zam geliyor. Vatandaşlarımız çocuklarına okul harçlığı veremeden, kiralarını ödeyemeden, kredi kartları dolu  hayatlarını sefalet içinde sürdürmeye devam ediyor. İlköğretim okulunda tost parası meclisteki et yemeğinden pahalı ise kimse bana adaletli gelir dağılımından bahsedemez. Şimdi diyeceksiniz ki:

‘Otoparklar, AVM’ler , restoranlar, eğlence merkezleri tıklım tıklım dolu. Peki Eskişehir’in nüfusunu baz alalım. Yaklaşık 800 ila 900 bin civarı şehrimizde kaç insan bu mekanları her gün dolduruyor. 30 bin 40 bin, hatta 50 bin olsun. Yani yüzde 10 bile değil. Gerçek ortada. Bizi sanal gündemle avutuyorlar” diye konuştu.

Ruhsatsız kiraya dev ceza: Şartlar değişti! Ruhsatsız kiraya dev ceza: Şartlar değişti!

Kaynak: Abdullah Güçlü