Tepebaşı Belediyesi, sahiplendirdiği binlerce hayvan ile bu konuda öncülüğünü sürdürüyor. Farkındalık yaratarak barınaktan gelen canların sahiplenilmesi amacıyla Eskişehir Kent Konseyi tarafından düzenlenen Pati Şenliği’nde yer alan ve Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ne bulunan terrier cinsi köpek, Ankara’da yaşayan bir eğitimci tarafından sahiplenildi.

Şenlikte paylaşılan fotoğrafları sosyal medyada görerek sahiplenmek üzere merkeze başvuran Nuran Barut, ayrıca merkezden bir canı daha sıcak yuvaya kavuşturdu. Çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamak istediğini belirten Barut, “Ankara Eğitim Kurumları için Tepebaşı Belediyesi’nden iki tane köpek sahiplenmek istedim. Amacımız çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamak. Yerleri hazır, tasmaları hazır. Çok iyi bakabileceğimizden emin olabilirsiniz. Benim de Ankara’da terk edilmiş olarak bulduğum ve sahiplendiğim bir hayvanım var. Buradan mutlaka arkadaşlar ilgileniyorlar ama bence her evde köpek olmalı. Çocuklara psikolojik anlamda da çok faydası var. Onlarla birlikte yaşamak çok güzel. Her okulun bence sahiplenmesi gerekiyor” dedi. Barut, köpeklerin ismini ise çocukların koyacağını belirtti.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri tarafından aşıları tamamlanan canların bakımıyla ilgili de Nuran Barut’a bilgi verildi.

Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı! Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı!

Öte yandan sahiplendirme konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlar, Bursa Çevre Yolu 4. kilometrede hizmet veren Doğal Yaşam Merkezi’ne, 0 (533) 955 79 04 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.