Eskişehirspor'dan Öğretmenler Gününe özel ziyaret Eskişehirspor'dan Öğretmenler Gününe özel ziyaret

Eskişehirspor bu hafta Bölgesel Amatör Lig'deki ilk maçına çıkacak. Ligdeki bir başka Eskişehir temsilcisi Eskişehir Demirspor ile karşılacak olan Es Es maçın saati için TFF'ye başvuru yaptı.

Eskişehirspor Bölgesel Amatör Lig için hazırlıklarını tamamladı ve artık maçların başlamasını bekliyor. Bu hafta başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) ilk maçında Eskişehir ekibi Eskişehir Demirspor ile karşılacak olan Kırmızı Şimşekler maç saatinin değişmesi için Demirspor ile de anlaşarak TFF'ye başvurdu. 15 Ekim Pazar günü saat 14.00’de Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda oynanacak maçın cuma günü saat 20.00'da oynanması için TFF'ye başvuran Eskişehirspor'da resmi açıklamayı kulüp başkanı Erkan Koca yaptı.

Eskişehirspor Kulünü Başkanı Erkan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sezonumuzun ilk maçı olan Eskişehir Demirspor maçını Cuma günü saat 20:00 Atatürk Stadyumunda oynamak için kulübümüz olarak tüm girişimleri gerçekleştirdik. Bu konuda anlayış gösteren Eskişehir Demirspor başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum." dedi.

Bölgesel Amatör Ligin ilk hafta programı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama göre Demirspor Eskişehirspor karşılaşması 15 Ekim Pazar günü saat 14.00’de Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda oynanacak. Aynı gün ve aynı saatte Yunusemrespor ise Necdet Yıldırım Sahası’nda Kırşehir Gençlik’i ağırlayacak. Eskişehirspor yaptığı başvurunun ardından TFF'den gelecek cevabı beklemeye başladı.