CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nde düzenlenen CHP Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, özetle şunları söyledi:
İstanbul, İzmir'in, Mersin'in, Antalya'nın, Muğla'nın, Adana'nın, Ankara'nın, Aydın'ın, Tekirdağ'ın, Hatay'ın büyük başarılar sağladığını biliyoruz. Kocaeli İl Başkanımız söyledi, Kocaeli'yi de dahil edeceğiz. Balıkesir'i dahil edeceğiz, Manisa'yı dahil edeceğiz, Bursa'yı dahil edeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Çalışarak ve yaptıklarımızı geniş kitlelere anlatarak bu başarıları elde edeceğiz. En çok halk diyelim İstanbul, diyelim Ankara, diyelim İzmir... CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gelmek ister. CHP'li belediyelerin olduğu yerde huzur vardır çünkü.

3 DÖNEM KURALI GETİRİLECEK
Milletvekilleri için 3 dönem sınırı getireceğiz, 3 dönemden sonra milletvekili olmayacak. Kurultayda delege sistemini kaldıracağız. Gelsinler üyeler seçsinler. Fermuar sistemine geçeceğiz. Ayrıca bana göre cinsiyet kotası yüzde 50 olmalı.

Kepçe operatörü işçileri ölümüne kovaladı! Kepçe operatörü işçileri ölümüne kovaladı!

PARTİ ALEYHİNE KONUŞANI…

Kongre döneminde tartışmalar normal. Kongre biter el ele omuz omuza sahaya çıkmak zorundayız. Kim kongrelerden sonra parti aleyhine konuşursa, partiyi televizyonlar tartışılır hale getirirse, kimse kusura bakmasın onu partiden ayıracağım. Çok açık çok net söylüyorum.”