Yabancı dizi izlemeye başlayacak yada çoktan kendini bu dizilere kaptırmış olan insanlar, mutlaka Peaky Blinders ismini bir defa duymuş, izlemiş, tekrar tekrar izlemiş olması bile muhtemeldir.

Yabancı dizi izlemeye başlayacak yada çoktan kendini bu dizilere kaptırmış olan insanlar, mutlaka Peaky Blinders ismini bir defa duymuş, izlemiş, tekrar tekrar izlemiş olması bile muhtemeldir. Son zamanların en iyi suç-drama dizisi kabul edilen Peaky Blinders’ın başrolünde Cillian Murphy'i görüyoruz. Murphy, oyunculuğu ile tüm dünyaya kendisini kanıtlamış bir kişilik olarak dikkat çekiyor, Dizi ve film sevenlerin büyük çoğunlu, Murphy'nin oyunculuğunu beğeniyor.

***

Peaky Blinders ismi gerçek bir hikayeden alıntıdır ama hikayenin kendisi Steven Knight’ ın kaleminden yazıldı. Savaştan çıkan İngiltere'de bir çok milletten farklı, küçüklü büyüklü bir çok suç çetesi oluşuyor. Birmingham'ın ara sokaklarından, İngiltere'nin büyük sokaklarına kadar bir çok farklı tarihi, milleti ve insanı bizlere hissettiren dizi, Thomas Shelby karakterinin önderliğindeki Shelby ailesi  yani Peaky Blinders'ın  bu çetelerin arasından sıyrılıp büyük bir güce ulaşma hikayesini bizlere sunuyor. Dizinin bir çok kesimi şaşkına çeviren yönlerinden bir tanesi de her karekterin bir sonraki sahnede ansızın ölebileceği gerçeği, bu gerçek bir kaç 'sevilen' karekterin ölmesinden sonra, sezonlar boyunca izleyicide merak uyandıran bir başka olaydan biri.

***

Son yılların en popüler dizisi olan Peaky Blinders, tekrar tekrar izlenebilecek, ilk defa başlandığında ise bir kaç bölüm izlemeden kapatamayacağınız bir yapım. Oyunculuk, mekanlar, canlandırılan karekterler ve senaryo.. Mutlaka izlenilmesi gereken diziler arasında yerini alıyor..