Animeler, bir çok kesim için 'yaşam tarzı' niteliğinde, konu olarak filmlerden ayrılan, işlenen mesajların izleyiciyi etkileyebildiği ve karekterler ile izleyici arasında bağ kurması en kolay yapımlardan biridir. Bu hafta, hiç anime izlememiş ya da tekrar tekrar izlemek isteyenler için izleyicilerin %90'ından tam  not almış 5 animeyi sıralayacağım.

1. My Hero Academia

Özet: Herhangi bir gücü olmayan bir çocuk, prestijli bir kahraman akademisine kaydolmaya ve bir kahraman olmanın gerçekten ne anlama geldiğini öğrenmeye kararlıdır.

Seslendirenler: Daiki Yamashita, Nobuhiko Okamoto

Yönetmen: Kenji Nagasaki

2. Jujutsu Kaisen

Özet: Bir çocuk lanetli bir tılsımı yutar ve kendisi de lanetlenir. İblisin diğer vücut kısımlarını bulabilmek ve böylece kendinden kovmak için bir şaman okuluna girer.

Seslendirenler: Junya Enoki, Yuichi Nakamura

Yönetmen: Sunghoo Park

3.  Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Özet: Bir aile iblisler tarafından saldırıya uğrar ve sadece iki üye hayatta kalır. Tanjiro, ailesinin intikamını almak ve kız kardeşini iyileştirmek için bir iblis avcısı olmaya karar verir.

Seslendirenler: Natsuki Hanae, Yoshitsugu Matsuoka

Yönetmen: Haruo Sotozaki

4. Death Note

Özet: Zeki bir lise öğrencisi, üzerine adı yazılan herkesi öldürebilecek bir defter keşfettikten sonra suçluları dünyadan yok etmek için gizli bir sefere çıkar.

Seslendirenler: Mamoru Miyano, Brad Swaile

Yönetmen: Tetsurō Araki

5. Steins; Gate

Özet: Zaman yolculuğunu keşfettikten sonra, bir üniversite öğrencisi ve arkadaşları, şeytani bir organizasyonu durdurmak için bilgilerini kullanmalıdır.

Seslendirenler: Mamoru Miyano, Asami Imai

Yönetmen: Hiroshi Hamasaki