Bildiğiniz gibi sıklıkla tekrarladığım bir konu Eskişehir'in ciddi bir ekonomik potansiyeli olduğu ve bu potansiyelin ciddi şekilde tanıtılması, anlatılması, altının çizilmesi gerekliliğidir. Eskişehir sanayisi gördüğü, aldığı, yaşadığı ve yaşattırıldığı tüm sözüm ona destek ve sözde teşviklere rağmen ülkemiz, yakın coğrafyamız, Avrupa ve ABD piyasası için değerli ve yeri doldurulamayacak sanayi ürünlerine imza atar.
bu imzalardan yeni bir tanesi de Eskişehir ve bölgesinde beyaz eşya sektörünün önemli yardımcı sanayilerinden ve Eskişehir Sanayi Odası Üyesi Boyplast,tarafından atıldı. Boyplast, 'küçük ev aletleri' sektörüne giriş yaparak 2019 yılında tescillettiği 'Zuncha' markasının ilk ürünü 'Kario'nun üretimine başladı.
Yeni ürünü Kario'yu da pazara sunan Boyplast, mutfakta zaman kaybının önüne geçeceğini müşterilerine duyurdu. Boyplast, Kariomarkalı otomatik gıda karıştırıcısı ile yıl sonunda yurtdışı pazarına da açılmayı hedefliyor.
Yeni markaları hakkında bilgi veren Boyplast A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç, Eskişehir ve Tekirdağ'da bulunan iki ayrı üretim tesislerinde 500 çalışanıyla beyaz eşya sektörüne yönelik üretim yaptığını belirtiyor.
Sektörden edindikleri tecrübeden yola çıkarak patenti ve tasarımı kendilerine ait olan inovatif ürünler üretme hedefiyle küçük ev aletleri pazarına giriş yaptıklarının altını çiziyor.
'Yıllardır hayalimiz, kendi markamızı oluşturmaktı' diyen Saraç, çorba, puding, sos gibi gıdaların pişirilirken başında durmadan karıştırılmasını sağlayacak yeni bir ürün geliştirdiklerini ve Kario markasıyla üretim ve satışına başladıklarını bildirdi.
Söz konusu ürünün tasarım, test, saha denemeleri ve patent çalışmalarının iki yıl sürdüğünü anlatan Saraç, 'Eskişehir'deki üretim tesislerinde üretime başladık. Bilindiği gibi çorba, puding, sos gibi gıdaların pişirilmesi esnasında gerek kıvam gerekse tencere dibine yapışma problemleri nedeniyle sürekli el ile karıştırma gereksinimi duyuluyor. İşte Kario, buradaki zaman kaybını ortadan kaldırıp, karıştırma işlemini otomatik olarak yaparak, mutfakta geçen süreyi azaltmak amacıyla geliştirildi'diyor.
Metin Saraç, Eskişehir sanayisi içinde düşünceleri ve girişimleri ile öne çıkan değerli bir sanayicimiz. Yeni markalarının Eskişehir ve ülkemiz ekonomisi için hayırlı olmasını ve katma değer yaratarak yeni yatırımlara yelken açmasını diliyoruz.