Mehmet Ektaş İYİ Parti il başkanlığı görevinden ayrılsa da siyasetten ayrılmadı. AHPADİ derneğini kurdu, birçok siyasi partiden de iyi çalıştı doğrusu…
İYİ Parti de seçim süreci başlayınca, Ektaş'ın içindeki kibarlık gitti, yerine adeta siyasi bir canavar çıktı. Bu canavarın ilk kurbanı da milletvekili Arslan Kabukcuoğlu oldu.
***
Mehmet Ektaş, Kabukcuoğlu'nun Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile bir yıl önce TBMM'de çekilen bir fotoğrafı gündeme getirmişti. Fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşan Ektaş, 'Daha önce terör örgütü propagandası yapmaktan hapis cezası alan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın Ocak ayında HDP'lilerle birlikte mecliste yaptığı basın açıklamasına katılarak destek verdiği ortaya çıkan Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu olmak üzere tüm Fincancı destekçilerini ben de esefle kınıyorum' diyerek kınamıştı. .
Ektaş, Fincancı'yla çekilen fotoğraftan dolayı Arslan Kabukcuoğlu'nun Eskişehirlilerden özür dilemesini talep etmişti.
***
Bunun üzerine Kabukcuoğlu'da sosyal medyadan Ektaş'a cevap vermiş, 'Bir Yıl süre ile Eskişehir İYİ Parti il Başkanlığını işgal eden daha sonraki ayak oyunları ile iki yıl il Başkanlığımızı felç edip etkisiz hale getiren, kimin için çalıştığı belli olmayan, marifetli sadece bozmaktan ibaret, sinsi düşünceli, kimliğini gizleyen birisi, şimdi de AK Parti ve onun yöneticileri-yandaşları ağzı ile şahsımı hedef alan açıklamalarda bulunmuş' demişti.
Bu tartışmanın üzerinden birkaç gün geçtikten sonra yayınlanan bir fotoğraf tartışmaya yeni bir boyut kazandıracak gibi gözüküyor. HDP'nin kurucuları arasında bulunan şimdilerde ise SES Genel Başkanı olan Ayhan Bilgen ve Mehmet Ektaş, bir kafede oturup sohbet ederken objektiflere yansıdı.
Normaldir…
Kimsenin diyecek bir sözü olmamalı…
İyi ama birileri de çıkıp Ektaş'a siz bir dönem HDP'den Kars belediye başkanı olan bir kişiyle nasıl görüşürsünüz, diye sorarsa ne yanıt verecek?