8 Eylül 2023 tarihinde Eskişehir’de Türkiye ile Ermenistan arasında oynanan EURO 2024 Eleme karşılaşmasının ardından esnaf odaları arasında çıkan bilet skandalının külleri yeniden alevlendi. Ekrem Birsen bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya çok sayıda oda başkanı katıldı.

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA YAPILDI

Eskişehir’deki yapılan milli maç neticesinde birtakım aksaklıklardan dolayı talihsiz açıklamalar olduğunu belirten Başkan Birsen, “Birliğimiz, oda başkanlarımızın zan altında kalmasıyla ilgili daha önce basın açıklaması yapmıştım. Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı o günkü haliyle, üyelerinden almış olduğu talepleri karşılamayınca basın toplantısında hem odalarımıza hem birliğimiz adına talihsiz bir açıklama yaptı. Kendisi hem konfederasyonumuzla hem bizle yapılan görüşmelerde, konunun bizden kaynaklanmadığını ve direkt TFF’nin taleplerimizi karşılamamasından dolayı olduğunu bildiği için bugün ikimiz beraber oda başkanlarımızla birlikte basın açıklaması yapmayı uygun gördük” ifadelerini kullandı.

SARIKAYA: “KUSURA BAKMAYIN”

Son 20 yılda engelli istihdamı 12 kat arttı Son 20 yılda engelli istihdamı 12 kat arttı

Ardından söz alan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, hedeflerinin odaları zan altında bırakmak olmadığını vurgulayarak, “Ekrem Birsen başkanımızla abi kardeş arasındaki ufak bir anlaşmazlıktan dolayı bir basın açıklaması yaptık. Bu da değişik dedikodulara sebep oldu. Biletlerin sıfır olması, Esnaf Odaları Birliği burada parayı mı kazandı? Şahsım adına konuşuyorum, burada bir para yenme olayı olmaz. Olsa bizim burada görev alma lüksümüz olmaz. Burada amaç zaten köprü görevi görmekti. Odamıza gelen talepleri karşılayamamaktan kaynaklanan ve bizim o anki stresimizden kaynaklanan bir durumumuz oldu. Tabii biz bir nevi yardımcı olmaya çalıştık üyelerimize, mağduriyetlerini giderdik” dedi. Basın açıklamasında hiçbir odanın ismini zikretmediğini kaydeden Sarıkaya, “Değerli Başkanımız burada elinden geleni yaptı. Eskişehir Esnaf Odaları Birliği, Eskişehir’e ve esnafa hizmet etmek için kurulmuş bir birliktir. Oda başkanlarım kusura bakmasın. Benim hedefim onları zan altında bırakmak değildi. Milli maça herkesin girmesini sağlamaktı. Bizim birliğimiz ve beraberliğimiz devam ediyor. İstifam mümkün değil. Disiplin Kurulu’na verilmem de mümkün değil. Başkanımız bunu da uygun görmedi. Oda başkanlarım kusura bakmasın onları zan altında bıraktık” şeklinde konuştu.

TANSİYON BİR ANDA YÜKSELDİ!

Sarıkaya’nın açıklamalarının ardından odada sesler yükseldi. Şoförler Odası Başkanı Kadir Ağır, Sarıkaya’nın açıklamasını kabul etmediğini ve özür dilemesi gerektiğini söyledi. Sarıkaya ise “Benim söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar” diyerek “Özür dilerim” ifadesini kullanmayacağını belirtti. M. ANIL AKSOY