Bilgisayar ile içli dışlı olanların ya da bu tür 'hack' işlerinin sunduğu 'görsel' zevklerin, eğlencesinin ve hikayesini sevenlerin, 2010'lu yıllarda çıkmış bu yapımı en az bir kere duyduğuna eminim.

Bilgisayar ile içli dışlı olanların ya da bu tür 'hack' işlerinin sunduğu 'görsel' zevklerin, eğlencesinin ve hikayesini sevenlerin, 2010'lu yıllarda çıkmış bu yapımı en az bir kere duyduğuna eminim. Mr. Robot, yayınlandığı kategori türünde, en popüler dizilerden biri olması ile meşhur.. Rami Malek'in canlandırdığı Elliot karekteri'nin aurası, jest ve mimikleri, izleyiciye karekteri adeta 'yaşatıyor'. Sam Esmail,  ilk sezonda tamamıyla bir 'hacker'lık hikayesi senaryosu ile izleyiciye sunduğu Mr. Robot, gerçek hack aktivitileri ile de oldukça başarılı bir yapım.

***

2010'lu yıllara döndüğümüzde, hatırlayan olacaktır ki, o dönemin hack aktivitileri gerçekten çok fazlaydı. Dünyanın en popüler grubu olan Anonymous'u bizlere anlatmak için yola çıkıyor. O yıllarda, hemen hemen her gün karşımıza çıkan hack-ifşa haberleriyle, Sam Esmail de bu siber örgütün popülerliğinden etkilenmiş ve bizlere Mr. Robot'u yazmış.

***

İlk sezonun verdiği tadı, diğer sezonlardan almak biraz zor olsada, hikaye olarak bakıldığında, dizinin akıcılık yönü izleyiciyi tatmin edebiliyor. Rami Malek'in bu rol için biçilmiş bir kaftan olduğu, her türlü insan tarafından onaylanıp, karşı çıkanların ise azınlıkta olduğu görülmektedir. 2010'lu yıllardan izleyici ile buluşup bir kaç sezon devam eden dizi, izlenmesi gerekenler listemizde..