Anime severler genellikle isekai türü animeleri pek hoş bulmazlar, her şey genellikle ana karekterin etrafında döner ve bir süre sonra 'kabak tadı' verir.

Mushoku tensei

Anime severler genellikle isekai türü animeleri pek hoş bulmazlar, her şey genellikle ana karekterin etrafında döner ve bir süre sonra 'kabak tadı' verir. Mushoku tense'yi ilk izlediğimde benim de ön yargılarım vardı, konusu ne kadar ilgi çekici olsa da, 'isekai' türünde olduğu için, ön yargılıydım.. Bir film olsa, gerçekten gişe rekorlarına koşabilecek türden bir konuya sahip..

****

Geçmiş hayatında insanların zorbalıklarına, küçümsemelerine ve davranışlarından, kaçmak için kendini eve kapatan ana karekterimiz, günün birinde yaptığı kahramanlık denemesinde sonra hayatını kaybeder.

Fakat gözlerini Rudeus Greyrat olarak bilmediği bir dünyada bebek olarak açar. Çok sevimli bir ailenin ilk çocuğu olan Redeus, 30 yaşındaki zihni ile Roxy adında bir büyücünün yardımlarıyla büyüyü keşfeder… Uzun bir aradan sonra hayatın cilvesi onun yüzünü de gülmüştü. Ve şimdi ise geçmiş hayatındaki pişmanlıkları bırakıp daha iyi bir insan olmak için maceraya atılır.

***

Büyülü dünyayı, büyü ve bir çok ilginç ve farklı türden yaratığın konu edindiği, bir çok karekterin ilginç yaşam öyküsü ile karşımıza çıkan Mushoku tensei, anime severlerin izlemesi gereken yapımlardan. Bir çok olay örgüsüne farklı bakış açısı ile bakan, modern dünya'dan farklı bir dünyaya 'reenkarne' olan ana karekterin başından geçen maceraların anlatıldığı bu anime, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için biçilmiş kaftan.