Filmin bilgileri ve yorumuna geçmeden önce, bazı aktörlerin yüzlerinin gerçekten de sinema için yaratıldığını düşünüyorum, Brad Pitt, Angelina Jolie gibi örneklerin yanı sıra, bir çok film ile karşımıza çıkmış olan Chris Pine'de bunlardan biri.

Filmin bilgileri ve yorumuna geçmeden önce, bazı aktörlerin yüzlerinin gerçekten de sinema için yaratıldığını düşünüyorum, Brad Pitt, Angelina Jolie gibi örneklerin yanı sıra, bir çok film ile karşımıza çıkmış olan Chris Pine'de bunlardan biri. Her insanın bu türk konularda görüşleri farklı olsada, oyunculuğu, herkes tarafından 'geçerli' sayılan bir aktör. Bir oyun uyarlaması olan ve yüksek bir bütçe ile yapılan 'Zindanlar ve Ejderhalar : Hırsızlar Arasındaki Onur' filmi, oyunları seven ve sevmeyen insaların hepsine hitap ediyor. Bilim kurgu seviyorsanız mutlaka izlemeniz gereken filmlerden..

***

Hırsızlık suçu ile zindana atılan Edgin (Chris Pine) ve Holga (Michelle Rodriguez), iki yılın sonunda iyi halden yırtmak için jüri karşısına çıkan iki mahkûm. Edgin, neden affedilip salıverilmeleri gerektiğini anlatmaya başlıyor ve talihsiz geçmişini, aslında adi bir suçlu olmadığını, adalete hizmet etmiş bir Arpçı olarak eşi ile mutlu bir hayat sürdüğünü ancak karısının ölümü yüzünden dostu Holga ile bir hırsızlık macerasına mecbur kaldıklarını dinliyorsunuz. Ozanlık yaparken kullandığı mandolinden başka bir şeyi olmayan Edgin, yüreği yaralı savaşçı dostu Holga, hırsızlık macerasında onlara yardım eden ve büyücülük konusunda neredeyse yüz karası denebilecek Simon (Justice Smith) ile aslen bir şekildeğiştiren olan Doric’i de (Sophia Lillis) aralarına katıp nihayetinde Kira’yı kurtaracakları bir başka hırsızlık serüvenine atılmalarını izliyoruz.

***