Görmedim, duymadım, bilmiyom… 3 maymunu oynamak nedir hepimiz biliriz… Son yıllarda birde 4. maymun peydah oldu… Adını da ölü taklidi yapan, hatta ölmüş, insanlığı, değerleri adına ve dahi kendisi için hiçbir şey yapmayan olarak koydular…

Günümüzde pek çoklar!

Çoğaldılar!

Dünya doyumsuzların dünyası artık… Nereye gittiğini kimse kestiremiyor… Kana da, gözyaşına da doymuyor kör olası!

Zaten dünyanın çıkmıştı çivisi… İnsanlıktan çıkmış insanlarında çivileri çoktan çıkmış…  Adaleti, merhameti ara ki bulasın… Zarafet, letafet zaten unutulmuş… Vicdansızlık almış yürümüş bu çağda… Gazze en yakın örneği!

Biliyoruz ki hesabı da soracak, cezayı da kesecek ilahi adalet sahibi Allah cc Teâlâ’dır…

Vicdanı kâğıt üstünde olanlar, adaleti, merhameti arayıp bulamayanlar, 4 maymunu beslemeye devam…

…/…

Ög, akıl demek. Öğretmen ise akıl veren, yol gösteren, aydınlatan demek.

Ög aynı zamanda anne anlamına da geliyor. Hatta annesi olmayana ögsüz (öksüz) denir…

Öğretmenlerimizde böyledir…

Yokluğu öksüzlüktür...

Kıymetlerini bilmek zorundayız…

…/…

Öğrenci kılıklı Iraklı bir ‘İT okul müdürünü katletti… Kısaca haber bu!

Peşinen ifade edeyim /bu konu özelinde;

İsteyen faşist, dileyen ırkçı, isteyen Türkçü diyebilir, Onur duyarım...

Ben Türk'üm...

Bir Türk öğretmeninin, Iraklı sözde öğrenci, aşağılık bir it tarafından katledilmesine üzülüyor, öfkeleniyor, içerliyorum!

Bu alçaklığa tahammül edemiyorum…

…/…

İbrahim Oktugan’ı öldüren ‘İT’in geçmişte de çok fazla disiplin suçlarının olduğu, bir yıl içinde 3 okul değiştirdiği, bir önceki okulunun çardağını ve ağaçları yaktığı ve 2023 yılında silahla yakalandığı iddia ediliyor… Belli ki disiplin kuralları işlememiş… Bu doğruysa eğer başka bir ihmal ortaya çıkıyor ki skandal!

Öğrenci kılıklı ‘İT’in ‘dövmek için gittim’ şeklinde ifade verdiği sosyal medya da köpürtülüyor… Dövmek için gitmek sanki normalmiş gibi haberler yapılıyor… Kaldı ki ‘İT’in belinde silahla odaya giriyor, müdüre sıkıp çıkıyor ve kaçarak uzaklaşıyor… Toplamda 4 sn…

Akabinde okul müdürü İbrahim Oktugan’ın kapıdan çıkıp yere yığılması 6,7 sn. aralığında oluyor… Güvenlik kamerasının çektiği videosunu izledim, bulup izleyin lütfen… 

…/…

Verdiği iddia edilen ifadesi bu şekildeyse, avukat, savcı, hâkim olmaya gerek yok zaten baştan sona yalan...

İddialardan bir tanesi de Öğretmen İbrahim Oktugan ‘Burası Türkiye, Türkçe konuş!’ dediği için öldürüldüğü iddiası… ‘İT’in ifadesinin bu yönde olduğu iddia ediliyor… Elbette ki Türkçe biliyorsa bir vatndaş bu topraklarda Türkçe konuşacak, ötesi yok!

Bu nasıl bir algıdır hiç düşündünüz mü?

Öz vatanınız Türkiye’de Türkçe konuş demek suç mu? Yoksa haşa günah mı oluyor?

Herkes istediği gibi konuşsun, istediği dilde ötsün diyenler ve dahi onları savunanların sosyolojik hastalığıdır bu, Allah cc şifa versin… Gördünüz mü iş ne noktalara geldi!

…/…

Bu ‘İT’i masumlaştırmak için sağda solda ifadesi olduğu iddia edilen birtakım beyanlar dolaştırılıyor… ‘Irkçılığa uğradım’ şeklinde de beyanının bulunduğu iddialar arasında… Planladığı aşikâr, vurup kaçtığı güvenlik kamerası ile sabit! Eğer ki bu iddia doğruysa bu aklı kim vermişse sorgusuz sualsiz yargılanmalı!

Son olarak ta görevi başında şehit edilen öğretmenin cenazesinde ve sonrasında ‘Nemalanmak’ kelimesi altında bir takım söylemler geliştiriliyor, bu olay normalleştiriliyor… Allah cc aşkına bir düşünün, okul müdürü İbrahim Oktugan cinayete kurban gidiyor, ölüyor, öldü bu öğretmen! Ötesi var mı ya hu!

Benim güzel ülkem bunu hak etmiyor...

Hak etmiyor benim ülkemi bu ‘İT’…

Vicdanı kâğıt üstünde olanlar, adaleti, merhameti arayıp bulamayanlar, 4 maymunu beslemeye devam…

Ves’selam…