Black Mirror dizisini sevmemin sebebi, her bölümde farklı senaryo, hissiyat ve eser görmemiz. Senaristlerin, yönetmenin ve oyuncuların her bölümde farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor olması ve dizinin bir bölümü bittiğinde aslında tüm hikayenin, biz izleyenlere geçmesi.. Kısa sürede ne kadar çok şey anlattılar, oynadılar, yaşattılar ile bitirilmesi.. Love, Death & Robots animasyonu da bu yönden tamamen aslında Black Mirror dizisine benziyor, Her bölümünde farklı antolojiler ile biz izleyicilere farklı ana fikir ve farklı mesajlar veriyor.

***

İlk bölümünde karşımıza çıkan 3 türden farklı robotlar, yıkımlar sonrası dünyayı ziyaret ederler.. Dünyamızı, yaptıklarımızı, başka bir tür, aralarında gezerken tartışıyorlar ve aslında mesajların hepsini veriyorlar.. Görsel olarak tamamen animasyon olan ilk bölüm, yüksek kalitesi ve izleyen bir çok izleyicinin hemfikir olduğu mükemmel mesajlar ile biz izleyicilerin karşısına çıkıyor.

***

Her bölümün birbirinden bağımsız, farklı konular ve mesajlar ile izleyiciye ulaştığı, izleyicilerin büyük çoğunluğundan tam not alan yapım, 3 ciltten oluşuyor.. Bölümlerin kısa olması ve içeriklerin vuruculuğunun önemi, bu diziyi izlenilirliğini arttırmaktadır.