Deva İl başkanlığı uzun aradan sonra bir araya gelerek, birlikte ayıp olmasın diye fotoğraf çektirmişler. İlginç olanı İl başkanlığının hiçbir davetine katılmayan Tepebaşı ilçe başkanın da bu fotoğraf karesinde yer alması. Bazı isimler poz vermek için geliyorlar.


Sadullah Ergin Bursa'dan gelirken il başkanlığına uğramış. Durumları biliyor. Haşim Ateş'in il başkanı olmasında olur veren isimlerden biri. Durumu idare et demiş seçimlere kadar.
Mesaj alınmış.

Haşim ATEŞ'in gönlünden milletvekili olmak geçiyor. Eh! O kadar uğraştıktan sonra haritada DEVA'nın güçlü olduğu yerden aday gösterilir inşallah! Eskişehir'den aday olursa liste başı. Yuvarlak masaya kalırsa onu bilmem. Eskişehir'de ki kantar doğru tartar..
Ah! Her derde Deva deva deva. Ne görüntü, ne de ses var. Hanımlar sandalyede otururken, beyler arkada poz vermek için gelmişler.
İsmail Haşim Ateş tam da Üntan'ın arkasında durmuş. ÜNTAN'da mesajını vermiş. Yıkılmadım sandalyemde oturmaktayım.!
Şimdi, Deva için Ankara'ya yolculuk marş marş..

****

Her derde derman Deva'nın Türkiye'sini bir düşünün. İl ve ilçe yönetimlerini toplasan 70 kişiyi geçen yönetimlerde kala kala poz veren sayısı 25. Ankara'dan gelenleri bir kenara koyarsak? Olsun gönüllüleri yeterde artar bile..
Siyaseti konuşabileceğin insan sayısı çok sınırlı. Parti içinde dedikodulardan memnunlar ki, koşturmak için vakit bulamıyorlar. O'da bana kulağın arkasını gösteriyor. Ne demek istediğini anlıyorum!Eeee kolay değil ..DEVA'da tablo bu. Yazılmaması gerekenleri yazmadım!
Babacan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Babür İmparatoru Şah Cihan'a benzeterek '2001'de birlikte yola çıktığımız Recep Tayyip Erdoğan sözünden döndü. Kendisine oy veren milyonlarca seçmenle beraber yola ne için çıktığını unuttu. Hak ve özgürlükleri ezdi geçti' demiş.
İlk önce kendi teşkilatlarına baksın. Sapır sapır dökülüyor. İstifalar her geçen gün artıyor. İddialar var ki; İstifa edenler üyelerin bilgisi olmadan tekrar üye kaydı yapılıyor..
Kendisi sanki teşkilatlarını unutmadı mı? Üyeler ne durumda arayıp hal hatır mı sormuş? Telefonlara bile çıkmayan Babacan durumdan fırsat çıkartmak istiyor.
Teşkilatlar onun gözünde 'parya'..
Şimdi DAVOS'a gidiyormuş. Yani dünya patronlar kulübü. Kırmızı halılarla karşılarlar..
Graham E. Fullerci BABACAN'ın gönlünde, Cumhurbaşkanı olmak geçiyor. Beni aday göstersinler seçilirim diyor. Garantili konuşuyor.
Olsun daha çok rüyalı yolu var. Gün ola harman ola… Bu memleketin insanları mandacı anlayışa IMF'cilere bundan böyle yol vermez.
Merak etmeyin.Foto şaka
İsmail Haşim ateş. Ne mutlu bana. Ankara' ya yolculuk başladı.
Mustafa Keskin; başkan ben öndeyim ayıp olmaz değil mi?

****

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir programda Baykar'la ilgili 'Devletin tüm imkanları tek şirkete aktarılıyor. SİHA'lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje 'Kutsal, dokunulmaz' hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğiz' demişti.
Babacan'ın bu sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü..
Halbuki bu şirket bir yerli ve milli bir Türk teknoloji şirketiydi..

****

Haluk Bayraktar'ın Babacan'a anlamlı sert bir çıkışı var.
Sosyal medyada yayımladığı mesajında;
Bize iftira atan şahıs 11 yıl ekonomi bakanlığı yapmış 8 yıl MGK üyesi birisi. Bir gün kapımızı çalıp sormadı. Biz böyle bir iftiralarla karşılaşacağımızı beklemezdik...demişti..

****

SELÇUK BAYRAKTAR haber Türk TV programında teknolojik şirketi ve yaptığı çalışmaları anlatmıştı..

****
Baykar genel müdürü Haluk BAYRAKTAR Baykar'ı hedef alan iftiralarda o noktaya dikkat çekti: Peş peşe gelen bu saldırılar...
Bu iddialar üzerine şunları söylemişti.. Bir tane belge gösteremezler. Biz herkesin kullandığı, kendi öz kaynaklarımızla yaptığımız vergiden düşürme imkanı bu devletin verdiği teşvik sütçülük yapan hayvancılık yapan alıyor. Bu teşviki biz yatırımlarımızı kendi kaynaklarımızla yaptık bir tane belge gösteremezler hiçbir zaman nakit hibe ve ARGE desteği kullanmadık. Biz rekabetten korkmuyoruz. Bilakis ABD,Çin,İsrail gibi ülkelerin 'İHA'larıyla rekabet ediyoruz. 27 ülkeye ihracat yapıyoruz..Kuruluşumuzdan bu güne gelirlerimizin % 75'ini ihracat yapıyoruz..2022'de ise sözleşmelerimizin % 99.3 ü ihracat kaynaklı. Türkiye' yi bırakın dünyada dahi böyle bir firma bulamazsınız. Devlet kaynakları firmamıza aktarılmıyor, bilakis kuruluşumuzdan bu yana devletten tek bir kuruş kredi almadık. Banka kredisi dahi kullanmadık. Tüm projelerimizde olduğu gibi, en son AKINCI ve KIZIL ELMAYI' da öz kaynaklarımızla geliştirdik. Yüksek teknolojiden ,milli teknolojiden bihaber olmanız ,size müfteri olma hakkı tanımaz..

*****

BABACAN'ın söyledikleri aklımdan çıkmıyor. Ancak analizim biraz farklı. Şöyle düşünmeye başladım..
Babacanın söylediklerini sadece Babacan'ın söyledikleri olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Babacanın tek başına değil. Onun arkasındaki rüzgarda kimler var sorusu çok daha önemli hale geliyor? Davos'çular var.. Sorozcular var. Uluslararası sermaye gurupları ve fonlar var.
Yani emperyalizm var..
Şimdi anladınız mı neden Baykar'a saldırdıklarını.
Neden Nuri Demirağ'ı kimlerin neden engellediklerini? Daha iyi anlaşılır.
Türkiye'nin önünü cumhuriyetçi, vatansever maskelerin arkasında NATO' cuların bizleri nasıl elimizi kolumuzu bağladıklarını, bizler Kıbrıs barış harekatından biliyoruz.
****
Neye dokunulmaması gerekiyor?
Türkiye'nin güvenlik ve savunmasını savunmak siyasi mesele değil. Milli bir beka meselesi.. bunu iyi idrak etmek lazım..Sistemi istediğimiz kadar eleştirelim.Fakat vicdanlı olalım. İşini iyi yapanı da iyi diyebilmek lazım. Desteklemek lazım. Bu mesele siyaset üstü bir mesele. Teknolojik savunma sistemleri geliştiren firmalarının gayretlerini aşağıya çekeceksin, itibarsızlaştıracaksın.
Dışa bağımlılığı eleştireceksin, yerli ve milli olmamakla suçlayacaksınız. Ona buna değil, biz artık kendimize güvenelim, biz yaparız diyen insanları, gençlerimizi, mühendislerimizi yıpratmaya çalışacaksınız. Hür irademizle ile cumhuriyetin en önemli ilkelerinden biri olan tam bağımsızlık düsturu ile gayret gösterenlere neden dokunacağız ki.
Anlatın neden?
Cumhuriyet dönemindeki başlatılan havacılık sanayinin nasıl ve kimlerce engellendiğini mandacı zihniyetin onlara nasıl dokunduklarını bize ne anlarsınız siz biz size veririz siz mi yapacaksınız diyenleri yakın tarih detayları ile yazmaktadır.. Yerli ve milli sanayimizin gelişmesine katkı veren, ihracatyapan öz kaynakları ile savunma sanayimizi ön plana çıkartan BAYKAR' a yönelik iftira kampanyasını başlatan Babacan ne yapmak istiyorsun? Neden dokunacaksınız ey Babacan?
O girişimci bize hür iradenin özlemini aşılıyor. Bunu yapmaya çalışan birine ben neden dokunayım. Burada dokunduğumuz bir şirket değil ayrıca. Bizimyarınımız. Çünkügöklerini, denizlerini koruyamayan millet bu toprakları nasıl koruyacak? Güçlü bir teknoloji savunma sanayinin olmazsa ne yaparsın?Vatanımızın Güvenlik ve savunmasını savunmak siyasi bir mesele değil. Bir BEKA meselesi.
Anladınız mı ey! Babacan.