Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kanlıkavak Parkı’nda Eskişehirlilerle ve gençlerle bir araya gelmiş. Havada güzel olunca oldukça büyük bir alabalık varmış...

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kanlıkavak Parkı’nda Eskişehirlilerle ve gençlerle bir araya gelmiş. Havada güzel olunca oldukça büyük bir alabalık varmış...

Odunpazarı Belediyesi’nin girişimiyle farklı firmalar ürünlerini tanıtmak için stant açmışlar.

Kahveler ikram edilmiş. Kazım Kurt’ ta gençlerle hasbihal etmiş. Onları dinlemiş. Kahvesini yudumlamış. Gençler başkana takılmış. Başkan demişler kahvenizi içtiniz “falınıza da bakalım” falda Başkan yine seçiliyormuş.

Kazım başkan gülerek, merak etmeyin Atatürk’ün ışıklı yolundaki sizler oldukça sorun yok demiş.

 Soup Opera konserini gençlerle birlikte izlemiş.

GENÇLERDEN SÜRPRİZ..

7 Ekim 1957. Kazım başkanın doğum günü. 65’i devirmiş durumda. Güzel bir konuşma yapmış. Maşallah! Nazar değmez inşallah. Gençler sürpriz yapıp iyi ki doğdun şarkıları eşliğinde doğum günü pastasını sahneye getirmişler. Kurt bir üfleyişte bütün mumları söndürmüş. Birlikte yerli ve milli oyun havalarını oynamışlar. Tabii “erik dalı” en meşhuru.

Zira siyaset çok gevremiş durumda… Dala basmamak gerek!

******

SAADET PARTİSİ bir otelde  28 eylülde “sivil toplum ve medya buluşmaları” toplantısı düzenlemişti..

Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan konuk konuşmacıydı. CHP’nin listesinden kontenjandan seçilmişti.

 Konuşmasında AK partinin ekonomik politikalarını eleştirerek, insanlar açlık sınırında yaşıyor,% 70’i asgari ücrete mahkûm ettiğini söyleyerek, “İktidar daha önce hedef olarak 2023 yılını gösteriyordu. Şimdi söylemler 2071 olarak dillendirilmeye başlandı. Umut satmaya devam ediyorlar” demişti.

Fesih Bingöl yıllardan beri saadet partisini omuzlamış durumda. Bir dava insanı. Erbakan hocanın mirasına sahip çıkıyor. Adil düzen yolunda yolculuğa devam ediyor..

Daha önceleri de basına yansıyan demeçleri var.. İnşaat mühendisi denetim firmasının sahibi.

Kentsel dönüşüm konusunda en bilgili ve pratiği olan birkaç isimden biri..

Sorunların ekonomik, planlama, hukuki süreçlerinin detaylarını biliyor..

Somut önermeleri pek kamuoyunda bilinmese de entelektüel kesim aydınlarının yakından takip ettiği bir isim.

Açılış konuşmasında acilen kentsel dönüşüm yapılması vurgusuyla yapıyor… Bana göre de öyle. Hatta Türkiye’nin BEKA sorunu olarak görüyorum..

Konuşmasında çok önemli konu başlıklarına değinerek,  Eskişehir’in 2.derece deprem kuşağı üzerinde bulunduğunu 20 bin konutun riskli olduğuna dikkat çekerek, “Bu sorunun bir an önce çözümlenmesi için kentsel dönüşüm çalışması yapılmalıdır. Saadet Partisi olarak merkezine insanı oturtan bir çalışma gerçekleştiriyoruz” demiş.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde saadet partinin kadınlarını stantlarda gördüm. Kapı kapı, gezdiklerini gördüm. CHP için oy istediklerini gördüm..

Diğerlerini görmedim.

Sosyal medya fotoğrafları hariç.

Sezar’ın hakkını Sezar’a…

Gerçekten particilik yapmak hele dava partisi olmak ve bunu yüklenmek çok zordur. Zaman içinde yorgun düşersiniz..

Fesih Bingöl ve Nihat Bilgiç bu isimlerin en başında gelir. Bu isimler görev adamıdır ve ırası gelir büyükşehre, sırası geldiğinde milletvekilliği olarak görevlendirilirler.. Zaten makam, unvan kapmak isteyenler AK partinin kuruluşunda yatay geçmiş yapmışlardı..

Şimdi onların işleri tıkır, paralar şıkır şıkır…

*****

DSP den ses seda çıkmıyor. Hüdaver Bekler ’in rest çekip istifa etmesinden sonra işine bakıyor… Kısacası Hüdaver Bekler Partiyi bekler mottosu da unutuldu… Önder Aksakalın Cumhur ittifakını desteklemesi ve Erdoğan’ın yanında yer alması tabanda hayal kırıklı yaratmış.DSP bir milletvekili ile sözde temsil ediliyor?

Uzun zamandan beri Dilara Tambova’ dan da ses çıkmıyor? Önemli günlerde billboardlarda kutlama mesajları çıkıyordu..

Şimdi ne oldu?

CHP için söylemeleri Yılmaz hoca için söyledikleri, AKP için söylemlerini arşiv unutmuyor…

Gözün aydın Türkiye, ak güvercin geliyor
Güçlendikçe DSP, halkın yüzü gülüyor..

Bayrağımız mavidir, ak güvercin simgemiz
Hakça düzen uğruna, bir araya gelmişiz

Demokratik soldayız, en sağlıklı yoldayız
özgürlüğü emeği, kimseye harcatmayız.

DSP 18 seçimlerinde 1999 %21 oy alıp önce birinci parti oldu, sonra her nasıl yaptıysa %1 oy aldı. Demek ki öyle şarkı söyleyerekten halkın yüzü gülmüyormuş…

Ecevit seçimlerden önce anketlerden DSP’ yi % 1 gösteriyor ne dersiniz sorusuna merak etmeyin DSP Arap atı gibidir. Sonradan açılır!

Bir zamanlar partinin şarkısı buydu. Sanki kulaklarımda HA babam sınıfının cıngıl müziği çalıyor... Sanki Güvercin imgelemiyle aklımda yer etti.  Yavaş çalınca hüzünlü, hızlandırılmış çalınca neşeli oluyor? Biliyor muydunuz?

İçinde solcu olmayan demokrat-tik parti. Şimdi güvercinin kanadı kırık Uçamıyor..

Ecevitlin meşhur bir tik’i vardı.

Bazen espriler yapılırdı… DSP zaten karı-koca partisi olarak tik li kurulmuştu. Şimdi “tiki” de gitmiş.

Neyi kalmış dersiniz?.

Onu da Hüdaver Bekler bilir!.