Bir düzeltme.
Yazım pazartesi idi. Araya o kadar çok konu başlığı girdi. Yazıldığı halde teknik nedenlerle ertelenen yazı oldu..
Onun için kusura bakmayın.
Olsun.
Bazen ıskalamasakta böyle durumlar oluyor.
Ak parti pandemi yasakların sona ermesinden sonra çok daha aktif hale geldi..
Klasik İstişare toplantıları yapılmaya başlandı.

Anemon Otel'de biraz daha konu başlıklı cumhur ittifakının da içinde yer aldığı toplantı gerçekleşti.
****
Efendim.
Hoş geldiniz!
KATILANLAR.
Salon dolu. Boş masa yok.
Katılanlar.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Emine Nur Günay, İl Başkanı Zihni Çalışkan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, geçmiş dönem Milletvekilleri, il ve ilçe başkanları, büyükşehir belediye meclis üyeleri, Odunpazarı ilçe başkanı Ali Acar. Tepebaşı ilçe başkanı Hakan Çizmelioğlu, BBP MKYK üyesi Namık Akdoğan, Ahmet Ulupınar, MHP İL başkanı İsmail Candemir.

KONUŞMACILAR MİKROFONDA..
Zihni Çalışkan'ın konuşmasından satır başları;
-Gece gündüz demeden fedakarca çalışan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, 'AK Parti milleti esas alan insan odaklı siyaset yapan bir partidir.
-Bu bağlamda bugüne kadar yaptıkları fedakar çalışmalarından dolayı gece gündüz demeksizin inançla, kararlılıkla ve aşkla çalışan bütün teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum.
-Teşkilatımızla birlikte sandık toplantıları, sosyal yardımlar, ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, mahalle buluşmaları programlarımızla milletimizin yanında ve gönlünde olmaya gayret ediyoruz.
-Tüm üyelerimize ulaşarak ülkemizdeki değişim ve dönüşüm hareketine katkı vermek adına millete hizmeti kendimize şiar edindik'.
- AK Parti Hükümetleri Eskişehir'e çok önemli eserler kazandırmıştır ve kazandırmaya da devam etmektedir. Özellikle yaz döneminde, Dede Korkut Parkı, Millet Bahçesi, Bilim Sanat Kültür Merkezi hemşerilerimize rahat nefes aldıran alanlar oldu.
- Son dönemde hizmete giren yüzme havuzu ve İl Halk Kütüphanesi de hemşerilerimizin büyük memnuniyetini kazandı' .

ÇÖZÜM DEĞİL SORUN VAR
'Milletimizin desteğiyle yapılmış bunca hizmete rağmen maalesef Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 'alternatif çözümler üretmekten' aciz durumdadır. Çözüm üretmek yerine, sorun yaratan Büyükşehir Belediyesi sayesinde, Eskişehir'de trafik işin içinden çıkılmaz hale gelmiştir.
- Maalesef şehrin kenar mahallelerinde değil merkez yerlerinde dahi alt yapı ve yağmur suyu gideri olmayan yerler var.
-Eskişehirli hemşerilerimiz yerel seçimlerde yapacağı tercih ile bu yenilenmeyi sağlayacak ve inşallah bu kötü gidişe dur diyecektir.
-AK Parti Eskişehir Teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde değerli teşkilatımızın emek ve gayretleri ile daha da güçlenerek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağız.'
Birileri konuşurken biz yol almaya devam ettik?

Emine Nur Günay mikrofona gelerek,
- 'Haziran 2023 süreci başlamıştır. Türkiye bambaşka bir konumda. Gerçekten uluslararası platformlarda haklarımızı savunmak çok kolay değil.
-Danışma toplantılarımız bizim kendi içimizde yol haritalarımızın belirlendiği istişare kültürünün devam ettiğini gösteren toplantılardır.
-2023 seçimlerine çok kısa bir zaman aldı. Türkiye'nin geleceği bizim ellerimizde. Her yaptığımız çalışma çok değerli ve kıymetli.
-2023 için tüm teşkilatlarımızın performansı göstermesi gerekiyor -Özellikle dezenformasyon üzerinden siyasetin çok olduğu bu dönemde bizler sonucu değiştirmek için buradayız.
- Partimizin 2019 yılında Odunpazarı'nda aldığı yüzde 45'lik oy ile en yüksek oya ulaşıldı. Bunu teşkilatımız başardı. Teşkilat ile vekiller bir bütünün parçasıyız. Her yerdeyiz ve takipteyiz. Birileri konuşurken biz yol almaya devam ettik almaya da devam edeceğiz' !...Dedi.NABİ HOCA KÜRSÜDE.
'Sayın Bakanım, bunca sorumluluğun ve bunca yükün arasında bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Benden önce konuşan gerek İl Başkanımız Zihni Çalışkan gerekse hocamız Prof. Dr. Emine Nur Günay söylenecek pek çok şeyi veciz şekilde ifade ettiler.
Bakanımızın burada yapacağı açıklamaları merakla ve heyecanla bekliyorum. Kıymetli teşkilatımızı bir an önce bakanımız ile buluşturmak için sözlerimi burada noktalıyorum.'Diyerek az ve öz konuşarak kendi tabiri ile veciz bir selamlama konuşması yaptı.

DIŞ İŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KÜRSÜDE.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Eskişehir Teşkilatı'ndan övgüyle söz ederek, 'Daha önce söz verdim. ESOGÜ'de öğrencilerle hocalarımızla bir araya gelerek girişimci politikalarımızı paylaştık. Öğrencilerden enerji aldık. Eskişehir'e gelip de teşkilatımızla bir araya gelmeden dönmek olmazdı. Kısa süre içerisinde haber verilmesine rağmen bu salonu dolduran, her geldiğimizde sevgilerinin daha da attığını gözlemlediğim siz kıymetli 'dava' arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdim. Eylül ayındaki gelişimde buradaki tabloyu kendisine anlatmıştım. Gayretleri anlattım. Sayın Cumhurbaşkanımız kendileri de geldi ve Eskişehir'den büyük memnuniyetle döndü. Her gelişimde kendimi evimde hissediyorum. Önümüzdeki dönemlerde tekrar geleceğiz. Geçen gelişimizde dünyanın ne kadar hızlı değiştiğini uyum sağlamamız gerektiğini, karşı karşıya kaldığımız sınamalara karşı güçlü olmamız gerektiğini anlattım' diye konuştu.
****
Buraya kadar konuşulanlar, haberlere yansıdı. Farklı bir şeyler mi söylendi? Hayır!
Bilindik 'Klişe' laflar.
İşin propaganda tarafı.
Bildiğimiz Beylik sözler.
Tek taraflı istişare.
Peki, arka planlarında neler var, neler oluyor?
Kulislerde konuşulanlar.
Onu da en kısa zamanda yazarız.
Yüzde yüz demokrasi.
Rüyamızda bile görmeyiz.
Efendime söyleyeyim..

Günün sözü;
Gariptir, kendi hatalarını düzeltme cesareti olmayan insanlar başkalarının hatalarını eleştirerek huzur bulmaya çalışırlar.!