En detaylı açıklamayı, CHP Meclis gurup başkan vekili Emre GENÇ AKP bürokratlarının nasıl engel çıkarttıklarını eleştirilere cevap vererek tek tek açıkladı..

Dünden devam En detaylı açıklamayı, CHP Meclis gurup başkan vekili Emre GENÇ AKP bürokratlarının nasıl engel çıkarttıklarını eleştirilere cevap vererek tek tek açıkladı..


CHP Meclis Grup Başkanvekili Emre Genç, bir AK Partili Meclis Üyesinin bazı basın yayın organlarında yer alan açıklamalarına cevap verdi.

Genç, yerel seçim havasına girildiğini belirterek, “Gördüğümüz salonumuzda da aday adaylarımız var. Birtakım demeçler veriyorlar… “CHP’li belediyeler, ya da Odunpazarı Belediyesi herhangi bir şey yapmıyor. Sürekli bahaneler üretiyor. Sürekli  engelleniyoruz diyorlar. Ama diğer şehirdeki belediyeler bakanlıklarla iş yapıyor. Bu nasıl oluyor?”

Genç ,“ Bunu CHP’li belediyelere sormak yerine kendi arkadaşlarına sormasını tercih ederim. Mesela Sayın Valiye sormasını isterim, 2005 yılında Sayın Burhan Sakallı döneminde ruhsat verilen Hayvan Barınağı’nın, ‘Kusura bakmayın siz mera alanlarını işgal etmişsiniz. Buradan çıkın’ diyen ilgili müdürlüğe sorması gerekiyor?

Sen ne yapıyorsun? Odunpazarı Belediyesi’ni zora sokuyorsun. Orada yaşayan canlıları nereye götürecekler’ diye. Odunpazarı Belediyesi’nin hayvan barınağının boşaltılması ile ilgili olarak bir yazı geldi. Dava açıldı, hukuki süreç devam ediyor. Biz engelleniyoruz, bu hayvanları ne yapacağız?  Diye sorduğumuz zaman engelleme yok diyorlar”!

- 6 Şubat’ta bir deprem yaşadık. Umarım bir daha böyle bir durumla karşılaşmayız. Hala enkazdan canlar çıkmakta. Şimdi planlama yapıyoruz. Planı yaparken jeolojik etüt yapıyoruz. Sonrasında orada binada bir zarar çıkmaması için zeminin sağlamlığına bakıyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde bizim jeolojik zemin etüt yazılarımız 6 aydır niye bekliyor? Çevre ve Şehircilik İl Müdürü konu ile ilgili ne düşünüyor?. Onu gidip kendisine sorun!
 

BELEDİYEYE VERMEYİP YIKTILAR…
“Odunpazarı Belediyesi hizmet binası anlamında şehir ve ilçe de büyüdüğü için yetersiz kalıyor. Daha önce ESOGÜ’ ye ait olan ve şu anda yıkılan bir bina var. Bu binayı bize verin dedik vermediler. Adliye gelecek dediler. Adliye de gelmedi. Sonra binayı yıktılar. Şimdi bir şeyler yapın. Onu da yapmıyorlar. Vermediklerini söylediğimiz zaman da biz mi vatandaşı yanlış bilgilendiriyoruz? Sümer’de Adnan Menderes Anaokulu yanında temizliği yapılmış bir alan var. Sağlık alanı. Bize verin dedik, sağlık alanı deyip vermediler. Herhangi bir hastane de yapılmadı..

KRALDAN ÇOK KRALCILAR VAR
Karapınar konusunda AK Partili üyelerin açıklamalarına ve çıkan haberlere tepki gösteren Genç, “Öyle açıklamalar geldi ki “Kazım Kurt kumpas” kuruyor. Odunpazarı Belediyesi kumpas kuruyor. Daha sonra haberler çıktı. Buranın marketi yok, belediyeler niye market yapmıyor? Diye açıklamalar geldi.

-Biz bunları TOKİ’ye düşman olduğumuz için söylemiyoruz. Oradaki vatandaşlarımıza faydası olsun diye söylüyoruz. TOKİ’ni 1. Etabında soruyorum? İbadet alanı olan yerde hala niye cami yapılmadı? Odunpazarı Belediyesi tarafından yapıldı.

-12 bin metrekare ticaret alanı olan bir alanda hala neden TOKİ sosyal donatı alanlarını tamamlamadı? Bunu söylediğimiz zaman TOKİ’ye karşı olduğumuz için değil. Bunu TOKİ tamamlayacak. TOKİ mantıklı projeler yaptığı zaman hepimiz destekliyoruz. ‘

-Huzur, Erenköy’le ilgili olarak çalışmalarla vatandaşı kandırıyorsunuz diyorlar. Biz vatandaşı kandırmıyoruz. Bu 2019 öncesinde gündeme gelen bir konuydu. Burada konuşuldu, tartışıldı. AK Partili Meclis Üyeleri buradaydı. Sonra gidip TOKİ’ye dava açtırdılar. Geldi bir daha değerlendirdik. Yaklaşık 3 buçuk 4 yıldır engellenmiş bir yer var. Bunu söylediğimiz zaman vatandaşa kumpas mı kuruyoruz?

- Kraldan çok kralcı bürokratlar var maalesef. Odunpazarı Belediyesi’nin iş yapmasını engellenmesiyle ilgili saysam saatlerce konuşuruz. Bunlar bahane değil. Bunlar kamuoyuyla paylaşılan konular. Bunlar ortadayken hiçbir şey yapmadınız demek de yanlış. Performansta 2014’ten bu zamana kadar tüm hizmetler tek tek yazıyor. Karapınar’la ilgili olarak hiçbir vatandaşa imar planıyla arkadan dönelim demedik. Tüm belgeleri açıkladık. Şeffaf biçimde anlattık. Zaten bizim amacımız da bu. Şeffaf hesap verebilir bir belediye. Burada CHP’li belediye iş yapmasınlar diye bir yaklaşımı kabul etmiyoruz. Bu şehirde birlikte yaşıyoruz. İş yaparken şuna oy verdin, buna oy verdin de demiyoruz. Eleştiri yapılırken de buna göre hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

*****

ENFLASYON PATLADI.

İlk defa TÜİK enflasyon verisi ENAG’I geçti. Mehmet Şimşek döneminde ENFLASYON ilk defa gerçek rakamları gördü.

Enflasyon verileri merkez bankası tahminin aştı. Yıllık enflasyon yüzdesi 58.94. önümüzde eylül-ekim-kasım-aralık ayları var. Asgari ücret daha cebe girmeden eridi gitti. Emeklilerin durumu daha da facia..

Durum bu..

Koca yaz geldi geçti fakir filesi boş döndü.

Ülke çok kötü yönetiliyor..

Devamı yarın.