AK Parti girdiği her seçimde Eskişehir’i alacaktı. Diyorduk ki alamazsınız! Seçmen sosyolojisini bilmiyorsunuz.

Hala öğrenemediniz..

Ne zaman yazmışız.. 2009 seçimlerinden önce… Aradan geçen onca yıllar…  En son 2019 seçimler öncesin de yazmışız.

Bu zihniyetle kazanamazsınız!

Çünkü AKP yönetimleri doğru okumalar yapamıyor..

Seçmen sosyolojisini bilmiyorsunuz. Hem de, hiç bilmiyorsunuz. Yok gönül belediyeciliği, yok hizmet belediyeciliği, yok gerçek belediyecilik.. Milletvekilleri zaten Eskişehirli milletvekili zaten değiller ki!..

AK parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan aday tanıtım toplantısında Eskişehir’i gerçek belediyecilikle tanıştıracağız” dedi.

Verdiği mesaj da; Ülkemize ve şehirlerimize vakit kaybettiren, kaynak ve enerji israf ettiren, şov, ajans, ideolojik dayatma, milletin ortak değerlerinin istismarı siyasetinin artık sonuna gelinmiştir.

Şu Eskişehir’e hızlı treni kim getirdi? Eskişehir’in bütün yolları ile ilgili atılan adımlarda kimin imzası var. Bütün otoyollar otobanlar kim ile inşa edildi. Alt yapısıyla, üst yapısıyla kim bunları yaptı AK Parti…

Yıllardır aynı lafları işitiyoruz.

O zaman şu soruların yanıtlarını vermek gerekmiyor mu?

Ölüm yolları 22 yıldır bekliyor. Kuzey- Güney çevre yolu, yıllardır bekliyor. Süper kent  projesine yıllardır kazma vurulmadı.. TOKİ’ nin hiçbir hedefleri tutmadı. Yıkılan okulların yerine ne zaman yenisi yapılacak? Koskoca emek mahallesinde Lise yok.

Kazım Kurt hatırlatmasa akıllarından bile geçmemiş. Şimdi programa alınmış mış yapılacakmış..

Aradan 22 yıl geçti..

Afet riskli alanlar devletin sorumluluğunda… Yasa bunu söylüyor? Şimdiye kadar ne yaptınız?

Kızılinler projesine ne oldu? Unutuldu mu yoksa.

Hızlı tren zaten Eskişehir’den geçmek zorunda. Bunu bari söylemeyin..

Sayın Erdoğan yerel yönetimlerin yetkisini bilmiyor olamaz… Merkezi hükümetin yapacağı hizmetleri neden Belediye yapsın ki?  

Eskişehir belediyesi kaynak ve enerji israf ettiren, şov, ajans, ideolojik dayatma, milletin ortak değerlerinin istismarı ne zaman, hangi olayla yapmıştır?

Hangi ideolojik dayatmayı yapmıştır? Atatürk’ün bağımsızlık, özgürlük, vatanın bütünlüğü, bağımsız ekonomi, fakirin fukaranın hakkını savunmak ne zamandan beri ideolojik dayatma oluyor?

Bu propagandayı Tokat’ta, Yozgat’ta, Amasya’ da, Çankırı’da inanlar olabilir...

Hiçbir söyleminin inandırıcılığı yoktur.

Şov meselesine gelince zaten siyaset yapmak şovun bir parçasıdır. Mesela, al papazı ve papazı bronson meselesi. Mesela İsveç meselesi.

Mesela, İsrail meselesi. Mesela SİSİ meselesi. Rabia meselesi..

Hadi vazgeçtik bu geçmişte söylenenlerden. Zaten hafızamızda duruyor. Fakat unutamadığımız emeklileri enflasyonun altında ezdirmeyeceğiz lafı.

Ama burası Eskişehir… Kurtuluş savaşının direnme merkezi. Ön savunma hattı. Özgüvenli özgürlüğün sesi..

*****

Sayın Cumhurbaşkanım.

Çağırın çalışma bakanınıza sorun. Şu tabloları zamlı haliyle bir görün. Diğer memur ve emeklilerinde isteyin. Bütün tabloları siz değerlendirin ve  uçurumu görün…

3 Kasım 2002 de iktidar olduğunuzda bu emekliler ne alıyormuş?

Mukayeseleri siz yapın..

Yapılan haksızlıkları ve adaletsizlikleride görün..

Kandırılıyor olabilirsiniz... Emekli bu hale nasıl gelmiş?  Sefalet ücretine nasıl mahkûm olmuş? Acıklı bir durumu göreceksiniz.

TÜRKİYE YÜZYILINDA EMEKLİ SÜRÜNÜYOR.

Şimdi de moda bir parola var. Türkiye yüzyılı… Evet efendim. Bu yüzyılda taban dan emeklilik maaşı alanlar sürünüyorlar. En dipteler. Açlık sınırında yaşıyorlar.. Birde kök maaş meselesi var. Yıllarca en yüksekten prim ödeyenlerle, en düşük prim ödeyenler tabanda birleştiler..

Fiks menü dâhil 10 bin TL...

Haksızlık burada başlıyor… Zamanında gerçek güncelleştirilme yapılmadığından durum böyle.

Aslında emekliye zam falan yapılmadı.. Kandırılıyoruz.. Geçmişteki TÜİK’ in sipariş enflasyon rakamlarının farkını veriyorlar. 2024 yılı için verdikleri hiçbir şey yok.. Sadece lütufta bulundukları  % 5..

Kandırılıyoruz..

Hiçbir söylemlerine inanmayın!..

3 harfli marketler, sürekli etiket değiştirmeye yetiştiremiyorlar.. Kime hikâye anlatıyorsunuz?

AK PARTİDE YENİ ATANMIŞ BAŞKAN GÜRHAN ALBAYRAK

Uzun zamandan beri Süleyman Reyhan’ a karşı bir direnç vardı. Partinin için de klikler çoğalmıştı.

Kurulduğundan beri AK Partiye gönül vermiş, dava insanları hiçbir göreve getirilmeyerek birer birer tasfiye edilivermişlerdi.

Genel seçimler öncesinde Süleyman Reyhan atanarak gelmişti. Yeni atama yönetimleri ile genel seçimlerden başarısız çıkmıştı..

AK partiye oy veren seçmeni saf yerine koymuşlardı. Sanki AK Partinin taşeron işçileri olarak görülmeye başlanmıştı. Seçmeni çantada keklik olarak görünce taban tepkisini gösteriverdi..

2009 da başarılı bir başkan olan Tacettin Sarıoğlu bir gecede değiştirilmiş ve yerine getirilen Murat Canözer seçimleri kaybetmişti.  Maliye bakanı Kemal Unakıtan… Hem de AK Patinin en güçlü zamanında. Büyükşehirde hiç tanınırlığı olmayan Hasan Gönen getirilmişti..

2019’ da Tepebaşı belediye başkan adayı olarak ilan edilen İbrahim Yılmaz Kaynarca adaylığı geri alınmış ve yerine Hasan Tuç atanmıştı..

Daha onlarca başarısız yönetimler geldi geçti. Eskişehirli doğma büyüme Eskişehirli olan milletvekillerine hasretti. Eskişehirli adayların hiç biri ilk üçlerde yer almadı..

Sonuçta çıktılar yenildiler. Çıktılar yenildiler. AK partinin elitleri Eskişehir’i masaya yatırırken sosyolojisini unuttular. Anlayış şuydu.. AK Parti ceketini koysa seçilir? Neden?

Çünkü dava var. Çünkü Reis var diyorlardı..

İyide dava çoktan tedavülden kalktı. Dünün mücahitleri şimdi müteahhit oldu.

Farkındamısınız?

İşte AK parti seçmeni,  bunu gördü… Nasıl gördüler? Bir taraftan lüks yaşamlarını sürdüren AK Partili olanlar, diğerleri de sefalete mahkûm olmuş emekçi AK Partililer.

DESTAN YAZACAĞIZ..

AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan aday tanıtım toplantısında, Eskişehir’de destan yazacağız demiş..

Eskişehir’in, 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağından şüphe duymuyorum demiş.

Tabi ki bir tarafı maalesef çorak. Ama bir tarafından da, inşallah hem merkezi yönetim, hem belediye el ele verdiği zaman Eskişehir’imiz yeniden ihya olur ayağa kalkar demiş.

Bu tarafı çorak neden demiş olabilir ki? Yani biz buralara pek bakmadık. Merkezi hükümetin olanaklarından yararlandırılmadı mı demek istedi?

Anlaşılan bozkırdaki vahayı görmemiş. Yeşilliğini göstermemişler.

Bakalım ne zaman ihya olacak?

SÜLEYMAN REYHAN GÖREVDEN ALINMIŞ..

AK Partide Süleyman Reyhan görevden alınarak yerine medya iletişim başkanı Gürhan Albayrak atandı. Süleyman Reyhan hemen sosyal medyadan yayınladığı bilgilendirmede,

Genel Merkezimizin şahsıma tevdi ettiği yeni görev nedeniyle siyasi hayatıma farklı bir vazifede devam edeceğim.“ demiş..

Farklı olan görev Sarıcakaya Belediye başkanlığı. Nasıl olsa garanti… Aylar öncesinde söyleniyordu.

İnce hesap… Göbeğini kaşıya alacağı bir yer. Maksat belli. Büyükşehir meclisinde yer almak ve  orada gurup başkanı olmak..

.

Gürhan Albayrak önemli görevlerde bulunmuş önemli bir isim. Çekirdekten sanayici… Talaşlı imalat sektöründe bilinen bir isim. Babadan oğula çekirdekten sanayici.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli peron ayırıcı kapı sistemini üreten firma…

Gürhan ALBAYRAK sosyal yönü aktif olan bir isim.

Belarus Cumhuriyeti Eskişehir Fahri Konsolosluk görevini de yürütmektedir....

EMİNE EDİZGİL ODUNPAZARINDA İLETİŞİM OFİSİNİ AÇTI..

Açılışta konuşan İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, “Biz herhangi bir partinin yancısı olmayı asla kabullenmedik.

Eskişehir’i, Odunpazarı’ nı İYİ Belediyecilikle’  tanıştırmak için buradayız. Sadece sorun dinleyen değil, sorun çözen bir belediyecilik kültürü oluşturacağız” dedi.

Dualarla kurdele kesildi.

Mahşeri kalabalık arasında ancak İYİ görebildim..

Hayırlı olsun!..