İçişleri Bakanlığınca 25 Şubat 2022’de geçici olarak görevinden uzaklaştırılan Şahin, 14 Haziran 2022’de partisi CHP’den ihraç edilmiş, 9 Ocak 2024’te Valiliğe başkanlıktan istifa dilekçesi sunmuştu.

Semih Şahin’in görevden uzaklaştırılmasından istifasına kadar olan süreçte Melek Mızrak Subaşı vekâleten başkanlık görevini yürütmüştü.

Semih Şahin'in yerine, millet ittifakı adayı melek Melek Mızrak  Subaşı yapılan oylamanın  3. Turunda, Çetin Kaya 10 oy alırken, Melek Mızrak Subaşı 14 oy alarak, Bilecik’in ilk kadın başkan vekili seçilmiş oldu.

9 Ocak 2024’te Valiliğe başkanlıktan istifa dilekçesi sunmuştu. Bu nedenle olağanüstü toplanan belediye meclisi, belediye başkan vekilini seçti..

CHP, AK Parti, MHP ve İYİ partinin milletvekilleri bu seçimi izlediler..

CHP’li 11, AK Parti’ li 6, MHP’li 4, İYİ Partili 2 ve bağımsız 2 üyeden oluşan mecliste başkanlık seçimi, gizli oy açık tasnif usulüyle gerçekleştirildi.
İlk turda, başkan adaylarından CHP’li üye Melek Mızrak Subaşı’na 11, AK Parti’ li Hasan Cinit’ e 10, İYİ Partiden istifa eden bağımsız Mustafa Sadık Kaya’ya 4 oy çıktı.

Üyelerin 3/ 2 çoğunluğu arandığından ikinci tura gidilen oylamada sonuç değişmeyince, salt çoğunluğun yeterli olduğu üçüncü tura geçildi.
Cinit’ in adaylıktan çekildiği bu turda, 11 oy alan Melek Mızrak Subaşı’na Semih Şahin’in istifasının ardından, yapılan oylamada karşı 14 oyla Mustafa Sadık Kaya belediye başkanlığına getirildi..

Mustafa Sadık Kaya öncesinde 1.meclis başkan vekilliği görevini yürütüyordu..

Melek Mızrak Subaşı CHP Semih Şahin’ in el çektirilmesinden sonra vekâleten başkanlık görevini yürütmüştü. Kamu oyunda da olumlu izlenim bırakmıştı..

CHP'li üye Melek Mızrak Subaşı'na birinci oylamada 11 oy çıkmış Mustafa Sadık Kaya’ ya 4 oy çıkmıştı. 2. turda da durum değişmeyince yapılan 3.turda 14 oyla Mustafa Sadık Kaya başkan seçildi.

MHP+AKP+İYİ parti işbirliği ile 3. turda işi bitiriyorlar.. 31 Marta kadar görev yapacak.

Küçücük yerde bile al takke ver külah.

CHP oylarıyla seçilmiş belediye meclis üyeleri olarak, rakibinizle yani AK Parti ve MHP ile ittifak yapıp belediyeyi ele geçirmiş oluyorsun.

Doğru bir şey mi, siyasi etiğe uyuyor mu bu şimdi?  Siz seçimlere 2 ay kalmış?  Neyi değiştirmiş olacaksınız?

Bundan sonra size sadece güvenilmeyeceğinin adımını atmış olursunuz. Buna karşılık İYİ partiler belediye aldık diye hiç sevinmesinler. Yaptıkları hiç şık değildi… Şimdi CHP ile arası bozuldu diye boşluktan yararlanarak iki aylık saltanatla övünmenin hiçbir anlamı yok…

******

AK Parti de ilginç bir olay yaşandı… Buraları benden sorulur, konuşmalarında ben ne dersem o olur diyen genel koordinatörü gibi davranıyordu.

Her dönem yönetim kurullarında veya SKM gibi kurullarda görev alan Yılmaz Şahin vardı…  Partinin  tabanında ciddi tepkiler vardı. Bu güne kadar seçimlerdeki başarısızlıkları nedeni olarak gösterilip sanki uzantısı gibi değerlendirmesi kamuoyunda ciddi bir tepki oluşturmuştu.

Birçok partili tepkiliydi… Tepkinin nedenlerinden biride her dönem yönetimlerde görev alması…

Bu dönemde de Süleyman Reyhan’ın yönetiminde de görev alması ciddi bir tedirginliğe neden olmuştu. Ondan başka adam mı yok eleştiriler sesler yükselmeye başlamıştı....Kamu oyunda Birlik vakfının temsilcisi gibi hareket etmesi AK partinin Eskişehir İl Başkanlığında yeni yönetim kurulunun açıklanması sonrası Yılmaz Şahin'in yönetimde tekrar görev verilmesi de tepkileri de beraberinde getirdi. 

Tepkilerin yüksek sesle dile getirilmesi sonrasında şikâyetlerin genel merkeze de gitmesi sonrasında Yılmaz Şahin görevden alındı.

Demek ki birileri onun isminden çok rahatsız olmuş!…

MUSTAFA ÖNDER ÇOK KIZGIN…

MAZİDE KALAN SÖZLER…

ŞİMDİ FAİZ BANKALARDA % 55…