Dün bir kısmını yazmıştım. Bu günkü yazımda yapılan konuşmaları yazdım... Zira çok önemli başlıklar vardı. Tarihe not düşelim dedik..

İlk konuşmayı Odunpazarı CHP ilçe başkanı Rahmi Çınar yaptı.

2019 yılında olduğu gibi Tepe Başında Ahmet Ataç başkanımızı yeniden Belediye Başkanı yapacağız. Odunpazarında kazım Kurt’u belediye başkanı yapacağız. Büyükşehirde Yılmaz hocamdan bayrağı devir alacak olan Sayın Ayşe Ünlüce’yi Belediye Başkanı yapacağız

Bizim bu sokaklarda girmediğimiz dükkân, esnaf iş yeri ve hane kalmadı.

Bütün ekiplerimiz, gönüllü gruplarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız da biz dün alanlarda idik. Sizlerin desteğiyle yarın yeniden alanlarda olacağız şunu çok iyi biliyoruz ki biz haklıyız dedi..

****

Eskişehir CHP İl Başkanı Sayın Talat Yalaz bu kalabalığı görünce heyecanlanmamak elde değil hepinizi saygıyla selamlıyorum diye başladı sözlerine.

Bizim belediye başkanlarımız bu şehri sadece Türkiye'de değil, dünyada bir marka haline getirdiler. Hepimiz bu şehirde yaşamaktan gurur duyuyoruz ve gurur duymaya devam edeceğiz. Bu belediye başkanlarımız ve oy tercihiniz de sizlerin sayesinde olmuştur. Odunpazarı Belediyesi ve Kazım Başkan şeffaf belediyecilik anlamında, hesap verilebilirlik anlamında Türkiye'ye örnek bir belediyecilik icra

etmektedir..

Kazım Başkan hem belediyeciliği iyi bir şekilde yapmakta, hem de siyasi yönüyle ülke gündemine ülke sorunlarına da söylemleriyle katkıda bulunmakta, yönlendirici olmaktadır. Bu yüzden en çok onu eleştiriyorlar. Belediye başkanlarımız bizim üzerimize, tek bir toz tanesi kadar leke getirmemiş hepimiz alnımız açık başımız dik onları savunuyoruz.

Bakın belediye başkanlarımızın karşısına aday bulamıyorlar. Büyükşehir'e aday bulamadılar başka partiden devşirdiler.

Şimdi Kazım ve Ahmet başkanımızın karşısına da bir aday bulamıyorlar. İsterlerse, Recep Tayip Erdoğan'ı getirsinler kazanamayacaklar.

Biz kazanacağız. Hep birlikte bu şehirde mutlu huzurlu ve güvenli şekilde gurur duyarak, yaşamaya devam edeceğiz. Kazanacağız.. Nasıl kazanacağız kapı kapı gezerek çalışacağız. Biz seçim kazanmayı herkesten iyi biliyoruz.

Kazım KURT konuşmasına sevgili hemşerilerim hepinizi saygıyla

Selamlıyorum. Hoş geldiniz diyorum diyerek başladı..

Bugün seçim büromuz açarak çalışmalarımızı başlatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. 1Nisan'da kutlamak için yine alanlarda olacağız şimdiden müjdesi olsun…

Eskişehir, Türkiye için yerel yönetimlerde en önemli şehirlerden birisi. Bunu 25 yıl aralıksız bir biçimde seçim kazanarak ve lekesiz bir biçimde uygulayarak yaratan Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ediyorum…

20 yıl Tepebaşında sosyal Demokrat çağdaş belediyeciliği uygulayan ve Türkiye'ye gösteren Sayın Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum.

10 yıldır sizin oylarınızla şeffaf ve  demokratik bir biçimde Odunpazarı Belediyesi'ni, benimle birlikte olan belediye meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

Bu birikimler 2024'te, 31 Mart'ta halkın önüne çıkacak hesap vereceğiz. Hesap vermekten korkmuyoruz hesap vermekten çekinmiyoruz Çünkü verilmeyecek hesabımızda yok. Hiçbir kimseden çekinmeden icraatlar mızı hayata geçirdik. Uygulamalarımızı gerçekleştirdik. Halktan yana yoksuldan yana, garibandan yana, ezilmiş yana dezavantajlılık uyguladık.

Büyük bir coşku ve alkışlarla karşılan başkan KURT kısaca, icraatlarını anlattı.

18 tane halk Merkezi, 27 tane kütüphane, 18 tane kreş, onlarca halı saha, onlarca hizmet ve onlarca bina yaptık. Bunların tamamında da mali disiplini sağlamış bir belediye olarak, artı bütçe veren bir belediye olarak çalıştık. Şimdi, 2024'te yeniden başlayacağız yeniden halkın sıkıntılarını çözeceğiz, Çünkü şu andaki iktidar yoksulluğu sona erdireceğiz diye geldi. Yoksulluğu tavan yaptırdı. Yolsuzluğu sona erdireceğiz diye geldi yolsuzluğa tavan yaptırdı. Yasakları bitireceğim diye geldi her şey yasak oldu. Hukuk bitti, anayasa bitti, temel değerlerimiz bitti ama, bunun yanında ne oldu? Hepimiz yoksullaştıkça baktığınız zaman Türkiye'nin en iyi memurları, yoksul emekliler açlık sınırının altında gelir elde ediyor. Bu şartlar altında hala AKP'ye oy veriliyor ise, bu işte bir terslik var…  Suriyeli Suriyeliler göçmenler ve diğerleri dış politikada yaptığımız yanlışlıklar yüzünden buradadırlar. “Dünyada barış yurtta barış” diyen Atatürk'ün partisinin temsilcileri olarak bizler, Suriye'deki iç savaşa karışmamalıydık.. Orada Şam'da cuma namazı kılacaktık ama

Suriyelilerin 10 milyonu geldi burada, cuma namazı kılıyor…

Burada bir yanlışlık var, burada bir terslik var, sevgili dostlarımız buna itiraz ediyoruz. İnsan onuruna yaraşır, Türkiye’nin haklarını koruyarak bir dış politika bir iç politika izlemeliyiz mutlaka. Ama, Türkiye'nin sınırlarını açıp yol geçen hanına döndürmek yanlış bir politikadır. Bu politikayı inşallah Ankara'da Sayın milletvekillerimiz anlatacak, eleştirecek ve değiştirecekler…

2028'de yapılacak olan  seçimler  bu nedenle çok önemli..                                  2024 seçimlerini kazanmalıyız ki, oradaki gücü dengeleyin halkın itirazını ortaya koyalım… 2024 seçimleri 31 Mart seçimleri bu nedenle bizlere iki kat daha fazla çalışma zorunluluğu getiriyor.

Eskişehir'de mevcut belediyelerimize yenilerini ekleyeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Tepebaşını da alıyoruz, Odunpazarını da alıyoruz, Seyitgazi’yi de alıyoruz, Mahmudiye de alıyoruz, Han'ı da alıyoruz, Sivrihisar’ı da alıyoruz, Büyükşehir’i de alıyoruz. Tabii doğal olarak ve Eskişehir'e yepyeni bir kadroyla, genç bir ekiple yeni belediye meclis üyelerimiz birlikte, farklı bir belediyeciliği getiriyoruz.

Ben buna inanıyorum. Niçin? Şu kalabalığı görünce inanıyorum. Burası bir büro açılışı.  Biz büro açmak için burada toplandık ama bu büroya değil stadyuma sığmayacak bir kalabalık oldu. Ayaklarınıza sağlık hepinize teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum…

HAYAT TEPEBAŞINDA VAR…

Tepebaşı’ nda “Hayat Tepebaşında güzel” diyen,  Ahmet Ataç çok değerli yol arkadaşlarımız diye başladı konuşmasına..

2024 kadrosunu burada görüyorsunuz. Milletvekilleri, belediye başkanları hepsi burada.. Öncelikle, Kazım Kurt ilk iletişim ofisini açtı.  Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar…

Değerli dostlar demin düşünürken kaç seçim geçirdik.. Vallahi bulamadım ama, hepsinde üzerine katlayarak bugünlere kadar geldik… Çünkü Eskişehir halkı bize güvendi, inandı yanımızda oldu. Eskişehir kaybetmeyecek onu aklınızdan silin bir kere bırakın… Farklı bir kadro ama bu kadroyla da yine kazanacağız. Büyükşehir belediye başkanımız Yılmaz Büyükerşen bize güzel bir miras bıraktı. O ne mirası biliyor musunuz?  Eskişehir'in Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı mirası. Onu sürdüreceğiz sonuna kadar sürdüreceğiz..

Onun için hocamız hep yanımızda bizlerle beraber.

Hatta Türkiye'deki bütün belediyeler üzerinde elleri olacak bizim görevimiz. Ayşe bacımız kazandırmak için öncelikle tabii ki Kazım Başkan ile Odunpazarında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü yapacağımız daha çok işler var. Onun için yine aynı desteğinizi bize vereceksiniz. Biz de, size bu zaferleri getireceğiz. Bugün burada en çok konuşacak Ayşe bacımız olması lazım. Sözü ona bırakıyorum hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum. Yolumuz açık olsun dedi..