7 Ekim 2023’te başlayan Hamas-İsrail savaşı çığırından çıktı... İsrail Başbakanı Netanyahu’ nun faşist-ırkçı yaklaşımı yüzünden insanlık hem ölüyor, hem ağlıyor... Gazze’de Filistinli masum bebek, çocuk, kadın, yaşlı, hatta hastanede tedavi gören insanların başına her gün İsrail bombaları yağıyor.

7 Ekim 2023’te başlayan Hamas-İsrail savaşı çığırından çıktı... İsrail Başbakanı Netanyahu’ nun faşist-ırkçı yaklaşımı yüzünden insanlık hem ölüyor, hem ağlıyor...

Gazze’de Filistinli masum bebek, çocuk, kadın, yaşlı, hatta hastanede tedavi gören insanların başına her gün İsrail bombaları yağıyor.

Acımız büyüktür... Tek sorumlu İsrail lideri Netanyahu ve destekçileri ABD ile AB’dir...

Batılı liderler İsrail’in yanında destek veriyorlar. İrlanda ve İspanyayı ayırıyorum. Sosyal demokratlarda dahil İsrail’in suç ortaklarıdırlar..

17 Ekim'de Gazze'de sivillerin tedavi gördüğü ve sığındığı hastaneyi bombalayarak insanlığı öldürmüştür…

Dönüm noktası!.

Gazze.

Açık cezaevi diyorlar… Öylemi? Ceza evlerinde mahkûmları aç bırakmazlar, doktorsuz, ilaçsız, susuz, elektriksiz bırakmazlar.

Günümüzün HİTLERİ..

Milyarlarca insan, ölen insanlık için gözyaşı döküyor, katil Netanyahu lanetliyor. Biz de lanetliyoruz.

Ama BİDEN onu kucaklıyor..

*****

ABD de dışişlerinde müttefikler ve ortaklara silah tedariki” biriminde   genel müdür olan Josh Paul ,  İsrail’in ABD desteğiyle yürüttüğü politikanın hem İsrailliler hem de Filistinlilere büyük zarar verdiğini ABD yönetiminin İsrail yanlısı tutumunu daha fazla destekleyemeyeceğini belirterek , hem işgal karşıtı olup, hem işgali destekleyemeyiz” diyerek istifa ediyor..

İsrail zulmünü, tüm insanlık adına bu sayfayla tarihe not düşüyoruz

HER YERDE CESET PARÇALARI VARDI

Gazze'deki hastane katliamını yaşayanlar, saldırı anında yaşadıkları korkuyu ve paniği anlatıyorlar...

Fadıl Naim, “Büyük bir patlama sesi duyduğum sırada bir ameliyat yeni bitmişti ve insanlar çığlıklar içindeydi. İnsanlar ameliyathaneye girdiler çığlık çığlığa yardım istediler. Hastanenin içinde ölen ve yaralanan çok insan vardı. Hastane içinde insanların kopan uzuvları vardı ve çok sayıda yaralı vardı” dedi.

İngiltere'de Filistin yanlısı avukatlar, Gazze'deki hastane saldırısını "savaş suçu" olarak niteledi.

SOYKIRIM..

Medya dünyasından ekranlardan savaşı canlı izliyoruz.

Gazze’ de sivillerin bebeklerin, çocukların tedavisi gördüğü bir hastane bombalandı. Ne yani bu dünyanın bir de cehennemi var diye kendirimize sürekli sorduğumuz sivillerin hastanelerin üzerine düşen her İsrail bombasının insanlığın daha da çok öldüğü zifiri karanlık günlerden geçiyoruz.

Bu kez çok ileri gittiler. Orada bizden bir parça var. Çocukların ölmek için doğduğu mavi gökyüzünü dumanın ve ateşin kapladığı, çığlıkların bomba ve kurşun seslerine karıştığı ne evlerinde ne sokakların da insanların yaşamadığı, kanın gözyaşları ile sulandığı burası dünyanın en büyük açık hava hapishanesi..

Burada sevgi ya da umut ışık yok.

İlaç ve gıda yok..

Masum insanların kendilerini koruyabilecek bir ordusu bile yok. Yaşananlar bir savaş değil, bir soykırım.

Bu sözler bana ait değil.

Yahudi Prof. Dr. Norman Finkelstein'in sözleri.. Yahudi profesör, İsrail’in politikalarını en sert biçiminde eleştiren bir düşünce adamı..Yahudi..ailesini Nazi kamplarında yitirmiş, acılarla büyümüş bir akademisyen.

İsrail’in Filistin’e karşı işlediği  savaş suçlarına suskun kalmayacağım.. diyor..

Onları zulümden ve işkencelerinden daha fenasını düşünemiyorum. Yaptıkları bu kıyımı vahşiliği, Filistinlilerin yaşam alanını tahrip etmeyi ve tüm bu suçlarını kendi maruz kaldıkları zulümlerle haklı çıkarmaya çalışmalarından, daha aşağılık bir şey düşünemiyorum..

İşte bu yüzden reddediyorum. Bundan böyle gözyaşlarımla sindirilmeyi, caydırılmayı ret ediyorum.

Eğer sende bir kalp olsaydı bu gün Filistinliler için ağlayabilirdin.

Buna göre İsrail sadece savaş suçu işlemiyor. İnsanlığa karşı suç işliyorlar ki, bunlar uluslararası hukuka göre en iğrenç suçları işliyor.

Eğer şu anki ilhak ise ki, yasa dışı bir ilhak “İsrail’in doğu Kudüs’te hiçbir hakkı yo”k.

Ve kendilerini de savunma hakları da yok. Sadece bir hakları bavullarını toplayıp Filistin’den ayrılma hakları var.

 Süreç 1948 de sona ermedi. İsrail kurulduğunda süreç devam etti. İsrail’in sistematik yöntemli şekilde el koyma ve hırsızlığı gün be gün devam ediyor.

Bunu gerçek ifadeyle Filistin topraklarının çalınması diyelim. Şimdi gördüğünüz şey soykırım…

Diyor ki; "İsraillilerin Doğu Kudüs'te hiçbir hakkı yok. Gazze'de hiçbir hakkı yok. Sadece bir tek hakları var, bavullarını toplayıp Filistin'den ayrılma hakları." dedi.

Anlatmak istediği İsrail, oradan gitsin..

*****

BM seyirci kalıyor..

Milyar dolarlık arap zengin petrol ülkeleri seyirci kalıyor.

İslam dünyası sessiz..

Türkiye sesini çıkartıyor…

Filistin halkına sahip çıkıyor..

Bakalım büyük oyunda Hamas ne yapacak?.

Hizbullah ne yapacak?

Kendilerine hangi rol verilecek?

Türkiye Cumhuriyeti makul davranıyor ve diplomasiyi çalıştırıyor..

Şimdi, ONE- Minut zamanı değil mi?

Çocukların öldürüldüğü zalimin namlularıyla, kurşunları, bombaları ile çocukların öldürüldüğü, SİYONİST çetelerin saldırısına uğrayan Filistin halkının yüreğimizle yanındayız.