Salon tıklım tıklım. Sahne hazırlanmış. Sunumunu Utku Kırdemir’ in yaptığı lansman toplantısında mikrofon elinde, sürekli olarak konukları yerlerine oturmaya davet ediyor.

Yılmaz Hocaya güzel bir video klipi hazırlanmış… Yaşam süreci kısaca klip tadında anlatılmış.. Duygulanmamak elde değildi. Yılmaz hoca duygulandı..

“Tutkulu vefalı inatçı Yılmaz bir adam. Mensup olduğu sınıf itibariyle eğer Cumhuriyet olmasaydı ancak bir kul olabilecekti.

Cumhuriyet sayesinde vatandaş olabildi. Büyükerşen, vatandaş olmanın ve bunu sağlayan cumhuriyetin kıymetini genç  yaşta idrak etti ve hakkını verdi”..

 

Süngüsü düşmüş, iddiasını kaybetmiş Eskişehir de kolları sıvadı… Kolları sıvadığında Eskişehir içinden geçen porsuk gibi, var olmaktan caymış bir şekildeydi.

İmkansız görüleni hayal etti..başardı..önce porsuğu, sonra Eskişehir’i ayağa kaldırdı..

31 MART’TA ZAFERE ULAŞACAĞIZ

CHP’nin aday tanıtım toplantısında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce “Bu 25 yıllık dönüşümün canlı şahidiyim. Ne mutlu bana şehirciliği büyük ustaların elinden öğrendim” dedi

.

Özgür Özel, partililere yaptığı konuşmasın da, "Farkında mısınız?

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin halkçı, çalmayan, çırpmayan, israf etmeyen, kaynakları yandaşlara değil vatandaşlara dağıtan, şeffaf, çalışkan belediyeciliğinin karşısında rekabet etmek yerine karşımıza çok büyük bir cephe kurarak, Cumhuriyet Halk Partisi'ni sözde yalnız bırakarak, geçmişte ittifak yaptıklarımızı karşımıza koyarak, geçmişte partimizde olanların bile karşımızda adaylaşmasını sağlayarak, onlara çok farklı imkânlar sunarak, Türkiye'nin üzerinde yeni bir oyun kurmaktadır" dedi.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E KOORDİNATÖRLÜK GÖREVİ..

“Bir eli bizim üzerimizde olacak”.

 “Yılmaz Büyükerşen ne evinde oturacak, de de emeklilik yaşayacak. Yılmaz Büyükerşen'in bir eli Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde bir eli Türkiye'deki Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin üzerinde olacak. Buradan ilan ediyorum”

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in Türkiye'deki bütün CHP'li belediyelerin yer alacağı yeni komisyonun genel koordinatörü olacağını söyledi

CHP'nin Eskişehir başkan adaylarını açıklamak için düzenlediği toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Büyükerşen'e yeni bir görev verdi.

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in Türkiye'deki bütün CHP'li belediyelerin yer alacağı komisyonun genel koordinatörü olacağını söyledi. Bu ne anlama geliyor. CHP’ li belediyelere hocalık yapacak…Tabii müsaade edilirse!.

Özgür ÖZEL İYİ partiden milletvekili olup, AKP ‘ ye geçip kısa bir sonra Büyükşehir belediye başkan adayı olan Nebi Hatipoğlu’ na ağır sözler söyledi…

Eskişehir en iyi cevabı 31 Mart'ta verecek. Eskişehir'in oyunu çalıp gidenlere Eskişehir'in geleceği emanet edilemez. Eskişehir'in oy hırsızlarına, irade hırsızlarına ve geleceğini çalacaklara verecek oyu değil, selamı bile olamaz” dedi.

*****

Yılmaz Büyükerşen sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"Cumhuriyet Halk Partisi, Parti Meclisimizde adaylıkları onaylanan ilçe belediye başkan adaylarımızı tebrik ediyor, hepsine yürekten başarılar diliyorum.

Bundan sonrası koşturma. Çalınmadık kapı kalmayacak sözü yerine getirilmeli. Bu seçimler çok farklı paradoksları içinde barındıran bir seçim.

İşte efendim… Göbeğimizi kaşıya kaşıya seçimleri alırız düşüncesine sakın sahip olmayın. Çünkü siyasetin çok farklı dengeleri vardır.

Kazandık dediğiniz an kaybedebilirsiniz.

Dikkat.

Bu gün lafta değil özde demokrat olmaktır.

 

AHBAPLARDAN TAM DESTEK…

Ahbaplar grubunun onursal başkan Ali Eldem'in öncülüğünde düzenlediği davete,  Büyükşehir belediye başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP nin Büyükşehir belediye başkan adayı Ayşe Ünlüce’yi iştirak ettiler..

Kazım KURT’ ta daimi konuklar arasında sayılırdı..

Ayşe Ünlüce için önemli bir toplantı sayılır…

Ahbaplar şehrimize değer katan guruplardan biri.... Cumhuriyetçi, Atatürkçü, laik ve milli değerler bağlı etkinlikler yapıyor. Cumhuriyeti 100.yıl kutlama etkinliği en bilineni.

*****

Konuklar, eşleri ile birlikte gelmişler…Bu çok güzel bir olay..

Peki, ne konuşulur? Elbette Eskişehir konuşulur. Ayşe Ünlüce’ nin kendini tanıtma fırsatı bularak, düşüncelerini paylaşmış…

Yanında Yılmaz Büyükerşen

Şehir Eskişehir’ dir mottosu çok tuttu. Makalelerimde İlk yazanlardan biri sayılırım..

Ali Eldem ile telefonla konuştuk… Söyledikleri çok önemliydi…

Bu seçimleri beka olarak görüyordu. Kazanımların birer birer yok oluşuna karşı bir yurttaşlık görevi olarak değerlendiriyor..

Tarikatların cirit attığı, Atatürk’e karşı kampanyaların düzenlendiği, Türk milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı, değerlerimize karşı saldırıların her geçen gün arttığını belirterek, Cumhuriyet kentimize, Eskişehirimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmak zorundayız

Ayşe Hanım özlem duyduğumuz bir Cumhuriyet kadınıdır… Cumhuriyetimize kadınlarımız, gençlerimiz ile sahip çıkacağız. Bu yerel bir seçimlerde çok daha öte bir anlam taşımaktadır..

Bizim Cumhuriyete ve başta Atatürk ve silah arkadaşlarına vefa borcumuz vardır dedi.

ÖN SEÇİM TADINDA TEMAYÜL..

Kapıda Odunpazarında yapılacak temayül için kulisler vardı. Kimisi karlarını basmış “halkçı” belediye meclis üyesine oy verin diyordu. Kimisi sıradaki numarasını veriyordu.

Her kes bunu ön zannetmiş… Bende onlarımı kırayım… He heee dedim. Ön seçim tadında temayül yoklaması. Hayırlı olsun..

Kim aday olacak papatya falları açılma dönemi bitti… Adaylar açıklandı. Bundan sonrası sahaya inme zamanı…Artık vatandaşla buluşma zamanı..

Seçim santrancında ne olacak? Her şey kazanmak için. Sürünen emekliler fırsat bu fırsat... Seçim şekerlerine dikkat! Sizi enflasyon altında inim inim inletenlere vereceğiniz cevap belli.

Merak etmeyin… Maaşlar daha cebe girmeden, zam yağmurları hiç dinmeyecek.

Sosyal güvenlik sistemi sos veriyor. AKP memleketin tüm ayarlarını bozdu.

Artık palavraları kimse yemiyor, ayar tutmuyor.